Паспорти українців замінять мікрочіпами

Окрім ПІБ, фото, прописки, відомостей про шлюб і дітей, в документ можуть внести ще й групу крові. Орієнтовна вартість нового паспорту складатиме 140 грн за штуку.

В Україні внутрішні паспорти хочуть замінити пластиковими ID-картами, які діють зараз в багатьох країнах світу. За неофіційними даними, така заміна може статися до 2015 року, проте директор Держдепартаменту ГІРФО МВС Євген Мамонов точної дати поки не називає, пише видання "Сегодня".

Консорціум ЄДАПС запевнив, що технічно готовий робити такий документ вже зараз. Його вартість складатиме 13 євро (140 грн) за штуку (відпускна ціна бланка внутрішнього паспорта зараз - близько 15 грн).

Яка інформація буде в новому паспорті українця, поки не вирішено. "Окрім ПІБ, фото, прописки, відомостей про шлюб і дітей, можуть розпорядитися вносити ще і групу крові. В інших країнах у цьому документі є інформація про страховку та пільги громадянина, а от відомості про прописку і сімейний стан вважаються конфіденційними", - розповів заступник гендиректора ЄДАПС Олександр Драніков.

За його словами, такі ID-карти зараз є в офіцерів Інтерполу: розміром вони з водійське посвідчення і містять чіп з біометричними даними.

Ще раніше - в другому півріччі 2011 року - можуть з'явитися і нові закордонні паспорти. Теж з чіпами розміром з сірникову голівку, які можна буде поповнювати новими даними. "Введення таких документів - це ще й умова Європи для надання Україні так званої "дорожньої карти", - зазначив Драніков.

"Зараз вирішують, які саме біометричні дані будуть внесені на цей чіп. На ньому може міститися інформація про геометрію кисті руки, про овал обличчя, відбитки пальців і малюнок сітківки ока. Але від останнього поступово у світі відмовляються, тому що терористи навчилися використовувати очні краплі, які міняють малюнок", - додав він.

За словами Євгена Мамонова, впровадження таких чіпів допоможе ефективніше боротися з організованою злочинністю, адже чіп зберігатиме відбитки пальців, а їх неможливо підробити.

Для того, щоб запровадити такі документи, треба забезпечити Держприкордонслужбу, міліційні відділення і податківців пристроями, які б зчитували інформацію з чіпів. У МВС кажуть, що українцям не доведеться терміново міняти старі закордонні паспорти на нові. Старі будуть дійсні до закінчення свого терміну.

Читайте також:

Російський охоронець Януковича отримав український паспорт

МВС пропонує скасувати закордонний паспорт

На Буковині десятки тисяч осіб мають румунські паспорти

Кожен закордонний паспорт приносить державі 93 грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: