Американські фізики розробили електропровідну тканину

У США зробили перший крок до того, щоб можна було під'єднувати куртку до електромережі і танцювати під музику.

Вчені зі Стенфордського університету (США) розробили тканину, яка може проводити і накопичувати електрику. На думку науковців, це перший крок до інтеграції електронних пристроїв в одяг.

Науковці домоглися потрібного ефекту, просочивши тканину чорнилом з вуглецевих нанотрубок, які володіють відмінними "електричними властивостями". Як пояснив доктор І Цуй, коли чорнило висихає, нанотрубки вплітаються в сітку волокон (це справедливо як для бавовни, так і для поліестера), в результаті полотно стає провідником.

Тканина зберігає гнучкість і не втрачає електричних властивостей навіть при розтягуванні чи згинанні. Прання також істотно не впливає на її провідність.

Як пише The Economist, електропровідна тканина - це дуже добре саме по собі, але найцікавіше в дослідженні те, що новий матеріал може бути використаний для виготовлення суперконденсатора. Вже зараз ведуться дослідження на предмет можливого застосування такого типу пристроїв у низці продуктів, для яких традиційних батарей недостатньо або вони в принципі не можуть бути використані.

Конденсатор складається з двох електродів (обкладок) та ізолятора між ними. Під час підключення до джерела напруги він накопичує заряд. Наскільки великий цей заряд, залежить від матеріалів, з яких складаються обкладки і діелектрик, а також від їхньої геометричної конфігурації.

Якщо звичайну тканину помістити між двома прошарками тканини, просоченої чорнилом з нановуглецевих трубок, можна створити конденсатор великої місткості. За словами доктора Цуя, він заслуговуватиме на приставку "супер".

Просочена тканина використовується як провідники-обкладки, звичайна - як ізолятор. В результаті такий матеріал не тільки накопичує заряд, але і зберігає здатність багато разів розряджатися і знову заряджатися. Вчені вважають цей продукт настільки ефективним, що він може посперечатися за енергоємністю із звичною свинцево-кислотною батареєю.

Зараз вуглецеві нанотрубки дорогі, вони коштують близько 100 доларів за кілограм, хоча цього було б досить для фарбування великої кількості тканини. Але виробники нарощують випуск, і доктор Цуй розраховує, що вартість сировини знизиться до 20 доларів за кілограм, що дозволить економічно виробляти конденсатори, які в буквальному розумінні можна буде надягати на себе.

А якщо розробити функціональні мікросхеми, "заткані" в матеріал, можна буде, наприклад, просто під'єднувати куртку до електромережі і танцювати під музику.

Читайте також:

В Америці випробують вакцину проти СНІДу, яку виготовили з ВІЛ

"Технологія дива": створено систему безконтактного управління гаджетами

Вчені нагріли речовину до найвищої температури в історії

Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: