Американські міномети оснастили GPS-навігаторами

Армія США збирається за допомогою високих технологій вивести переозброєння військ на новий рівень.

Армія США спільно з підрозділом фірми General Dynamics розпочала тестові випробування новими боєзарядами для 120-мм міномета, оснащеними GPS-датчиком.

Устаткування складається з двох частин. Перша - GPS-приймач і передавач – встановлюються на снаряд (міну) підвищеної потужності M934A1. Друга частина – приймач і мікрокомп'ютер - кріпляться до стандартного армійського 120−мм міномету.

Система дозволяє значно підвищити точність стрілянини на всіх дистанціях, від 200 м до 7,2 км. включно. Важливо, що запровадження системи не потребує переозброєння підрозділів, досить вдосконалити старі міномети невеликим пристроєм і доправити нові снаряди.

Нова розробка дозволить командиру підрозділу вести більш точний вогонь, що у більшості випадків позбавить його від необхідності викликати вогонь великокаліберної артилерії або вдаватися до допомоги авіації.

Раніше мінометні снаряди в основному були призначені для поразки живої сили на великій площі, оскільки невисока точність попадання компенсувалася великим радіусом розльоту осколків.

Використання високих технологій надасть можливість впевнено і швидко вражати точкові цілі, такі як укриття, легкоброньовані транспортні засоби тощо.

"Ми працювали над цією системою п'ять років. Результатом нашої роботи став невеликий прилад, який простий у використанні, але надає високу точність", - розповів менеджер проекту Джо Баззет.

За його словами, тестові випробування демонструють не лише високу точність, але і високу стабільність результатів.

Мікрокомп'ютер отримує дані з GPS-датчика на всій протяжності траєкторії, аж до зіткнення з ціллю. Перед пострілом система отримує координати вогняної позиції, на якій перебуває міномет.

Читайте також:

Росія створила супер-зброю, здатну зупиняти танки та літаки

Новий бойовий робот США буде харчуватися трупами

Америка стала "збройним супермаркетом" для терористів

Нова лазерна гармата ВПС США влучила з літака в автомобіль

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: