Сеча космонавтів вивела з ладу систему водоочищення на МКС

Інженери вважають, що причиною утвореного корка став високий вміст кальцію в сечі космонавтів.

Система очищення питної води на Міжнародній космічній станції (МКС) забита через високий вміст кальцію в сечі космонавтів.

Про це повідомляє британська Daily Telegraph з посиланням на заяву співробітників американського космічного управління NASA.

Інженери, які вивчають проблему із системою, яка переробляє сечу в чисту воду для пиття, вважають, що причиною утвореного корка став високий вміст кальцію в сечі космонавтів.

Учені припускають, що висока концентрація кальцію стала наслідком втрати кісткової маси через життя в умовах невагомості. Водночас дослідники не відкидають й інших причин.

"Хлопці [на орбіті] мають гарне уявлення про склад сечі, але хімічні зміни, що вплинули на систему переробки, не завжди очевидні", - вважає учасник проекту Джулія Робінсон.

Інженери з Центру космічних польотів Маршалла в Хантсвіллі, штат Алабама, сподіваються, що встигнуть представити рішення проблеми вчасно, щоб необхідні для заміни частини системи були відправлені на МКС шатлом Endavour, запуск якого запланований на 7 лютого.

Як нагадує Daily Telegraph, МКС була зібрана на земній орбіті зусиллями 16 країн, у проект було вкладено понад 100 млрд доларів.

Перед тим, як запустити в роботу систему водоочищення вартістю більше 200 млн доларів в листопаді 2008 року, на Землі її ретельно перевірили експерти NASA.

Читайте також:

Космічний корабель "Союз" успішно приземлився в Казахстані

Українсько-російська ракета успішно вивела на орбіту американський супутник

Пучки протонів в колайдері почали виробляти рекордну енергію

Вчені NASA знайшли переконливі докази життя на Марсі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: