Вчені розробили надсучасний танк-невидимку (відео)

Інженери вигадали нову технологію, яка зможе танк зробити невидимкою.

Шведські інженери працюють над новою оборонною технологією, яка дозволить танку зникнути, обдуривши ворога.

Технологія Adaptiv, створена фахівцями шведського підрозділу британської компанії BAE Systems, надає об'єкту властивості хамелеона, який вміє так підлаштуватися під навколишнє середовище, що його не видно.

Передбачається, що бойова техніка, яка рухається, не буде видна в інфрачервоному випромінюванні, і, відповідно, виявиться недоступною для ракет супротивника з тепловою системою самонаведення.

Учені вирішили заховати об'єкт за допомогою своєрідного "плаща-невидимки", використовуючи температурну завісу, відповідну по своїх характеристиках навколишнього середовища.

Для досягнення цього ефекту застосовуються шестикутні пластини, виготовлені з матеріалу, здатного швидко змінювати температуру.

Встановлені на танку сканери збирають інформацію, після чого підлаштовують температурні дані "плаща-невидимки" для злиття з навколишнім середовищем.

Для покриття танка необхідна панель, що складається з 1000 шестикутних блоків розміром по 14 сантиметрів кожний. Виробники стверджують, що технологія може ефективно застосовуватися для того, щоб рухомі танки стали невидимими.

Противника передбачається вводити в оману, змушуючи танки ставати схожими на інші транспортні засоби - наприклад, нешкідливі цивільні автомобілі.

За словами розробників, повністю "плащ-невидимка" буде готовий до використання в бойових умовах приблизно через два роки.

В останні роки ідея створення плаща-невидимки, який приховував би предмети не тільки в інфрачервоному випромінюванні, а й при денному освітленні, обговорюється все частіше.

Зокрема, над такою технологією працюють вчені з лондонського Імперського коледжу. У минулому році вони вперше зробили предмет невидимим в трьох вимірах. Щоправда, поки успіху домоглися лише з крихітними об'єктами - не більше міліметра в довжину.

Читайте також:

Американський флот знищить унікальний корабель-невидимку Sea Shadow

Іран провів успішні випробування літака-невидимки

Росія розробляє новий стратегічний бомбардувальник "невидимку"

Побудовано електродвигун з однієї молекули

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: