Мавпа обіграла найкращих російських брокерів

П'ятирічна мавпочка Луша втерла носа найкращим аналітикам, вдало вклавши гроші.

Імениті інвестиційні фонди програли на біржі мавпі з театру "Уголок дедушки Дурова".

Рік тому вона стала віртуальним брокером. З тридцяти кубиків, які позначали акції російських компаній, макака вибрала вісім. Вийшов інвестиційний портфель. Цілий рік експерти спостерігали за зміною його вартості. Результати вразили навіть скептиків.

Мавпочка Луша у свої п'ять років не тільки відома артистка театру, а ще й великий інвестор. У минулому році їй запропонували вибрати вісім пакетів акцій російських компаній і вкласти в них віртуальний мільйон рублів. Ведмежа макака - це порода мавпи - поділила свій капітал навпіл: одна частина пішла на держкомпанії, інша - на приватний сектор.

"Мавпочці дуже пощастило. Це було дно ринку. Вона вдало купила, і її портфель виріс майже в три рази. При цьому вона обіграла весь ринок", - дивується головний редактор журналу "Фінанс" Олег Анісімов.

За минулий рік акції видобувних компаній, куплених макаки, подорожчали приблизно на 150 відсотків, телекоммунікакаціонних - на 240. Але найбільший дохід мавпі приніс банківський сектор - зростання відразу на 600 відсотків.

"94 відсотки всіх російських фондів програли мавпі! Всі були в шоці! Як же тепер отримати бонуси, може, їх відправити в цирк?" - Запитує Анісімов.

Клоунами Луша виставила багатьох серйозних аналітиків. Тепер вони виправдовуються - новачкам часто щастить. Але якби експеримент проводився на рік раніше, тобто до кризи, макака точно б не заробила навіть собі на банани. Зі стратегічним плануванням у мавпи справи все ж гірше, ніж у економістів.

"Питаннями економіки повинні займатися не мавпи, а фінансисти та політики. Якщо цим будуть займатися мавпи, то нашій економіці загрожує навіть не криза, а крах", - каже дресирувальниця Світлана Максимова.

В цьому році Луша вибрала кубики з написами "банківська сфера" і "автомобільна промисловість". У цьому прогнозі з Лушею погоджуються і багато фінансистів. Акції банків дійсно можуть принести прибуток.

Читайте також:

Навчені кунг-фу мавпи побили дресирувальника

Мавпа обпісяла президента Замбії

Мавпи навчилися чистити собі зуби людським волоссям

Мавпа вбила кокосом свого господаря

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: