Пластикові іграшки сприяють росту цицьок у хлопчиків

Турецькі вчені стверджують, що гінекомастію викликають фталати, які містяться у пластику.

Хімікати, що містяться в іграшках і інших предметах з пластика, можуть бути однією з основних причин аномального росту грудей у хлопчиків, як з'ясувалося в ході попереднього дослідження, проведеного вченими з Туреччини. Результати дослідження стали ще одним доказом проти фталатів.

Це складні ефіри фталієвої кислоти, що використовуються як пластифікатори при виготовленні величезного асортименту найрізноманітніших товарів.

В останні роки наука все частіше висловлюється про те, що фталати представляють можливу шкоду для здоров'я. У відповідь хімічна галузь традиційно відповідає, що ці речовини абсолютно безпечні.

На жаль, будь-якого масштабного дослідження, що доводить шкоду чи нешкідливість фталатів, поки не проведено. Ось і цього разу увагу вчених привернули всього кілька десятків хлопчиків, яким був поставлений діагноз гінекомастія (збільшення молочних залоз у чоловіків).

Для статистичної точності турецькі дослідники також вивчили хлопчиків, що не страждають від цієї аномалії.

З'ясувалося, що у хлопців, які страждають від гінекомастії, вміст у крові субстанцій, що мають відношення до фталатів, в 2,8-25 разів вище, ніж у хлопчиків без аномалії.

Читайте також:

3-річна дівчинка вбила сестру, прийнявши її за ляльку

Челябінська фабрика іграшок випускає плюшеві пеніси та цицьки

З'явилися презервативи для вегетаріанців

В Європі продають купальник-бікіні, який розчиняється у воді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: