Внук Сталіна судитиметься з Держдумою РФ, щоб виправдати діда за Катинь

Внук Сталіна подав до суду на Держдуму за те, що депутати проголосували за визнання катинської трагедії злочином Сталіна та інших радянських керівників.

Онук Сталіна Євген Джугашвілі подав до Верховного суду позов до Держдуми про захист честі і гідності діда, повідомляється на офіційному сайті КПРФ.

Приводом для позову стало прийняття 26 листопада 2010 депутатами заяви "Про Катинську трагедію та її жертв". Згідно з цим документом, "Катинський злочин було скоєно за прямою вказівкою Сталіна та інших радянських керівників". При цьому депутати висловили "глибоке співчуття всім жертвам необгрунтованих репресій, їх рідним і близьким". Приводом для прийняття заяви стала публікація великої кількості раніше засекречених документів.

Онук Сталіна стверджує, що рішення Державної Думи суперечить обвинувальному висновку Міжнародного Військового Трибуналу від 1946 року, який, як говориться в заяві, визнав розстріл польських офіцерів одним з 18 військових злочинів нацистської Німеччини.

Джугашвілі вимагає визнати заяву депутатів такою, що не відповідає дійсності, а також стягнути з тих, хто проголосував на користь цієї заяви, з 342 депутатів в якості компенсації 100 мільйонів рублів. Примітно, що "за" голосували фракції "Єдиної Росії", "Справедливої Росії" і ЛДПР, у той час як КПРФ виступала проти.

Відзначимо, що ще 21 вересня Тверський суд Москви відмовив Джугашвілі в аналогічному позові проти Росархіву, який онук Сталіна звинувачував у фальсифікації документів по трагедії.

Всього в Катині були розстріляні близько 22 тисяч поляків, у тому числі кілька тисяч офіцерів.

Читайте також:

Онук Сталіна запитав в України документи про Голодомор

Онук Сталіна хоче помститися СБУ за свого діда

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: