15% українців хочуть назавжди покинути свою батьківщину

21% українців висловили бажання виїхати за кордон тимчасово, і 15% - на постійне проживання. В інших країнах СНД ці показники значно вищі.

Майже кожен п'ятий українець мріє тимчасово попрацювати за кордоном, а 15% хотіли б покинути свою батьківщину назавжди. Такі результати нещодавнього опитування міжнародної компанії Gallup, яка досліджувала міграційні процеси у колишньому СРСР.

Українці за своїми прагненнями працювати за кордоном більше нагадують своїх західних сусідів, ніж східних, хоча і зі значною різницею, кажуть українські аналітики.

Українські цифри більше нагадують цифри держав ЄС: 21% висловили бажання виїхати за кордон тимчасово, і 15% українців – на постійне проживання. З подібними настроями можна зіткнутися і в країнах Європейського Союзу, особливо на півночі, де від понад третини до половини данців, шведів, естонців, литовців, латвійців і фінів хотіли б переселитися до інших країн, хоча б тимчасово.

"Головна відмінність від Євросоюзу полягає в тому, що люди можуть поїхати, повернутися і потім поїхати знову. В Україні, на жаль, ситуація складається по-іншому. Ті, хто їде до Росії працювати, то вони дійсно повертаються, бо до Росії немає проблеми поїхати другий раз, а ті, хто їде до країн ЄС, прагнуть залишитися там і вивезти свої сім'ї", – вважає провідна українська дослідниця, директор Інституту демографії Елла Лібанова.

На теренах колишнього Радянського Союзу найбільше хочуть поїхати працювати за кордон мешканці Молдови. Понад половина з них, 53% сказали, що вони б поїхали працювати за кордон, якби мали таку можливість. Жителі Вірменії також радо б покинули свою батьківщину, 44% хотіли б виїхати тимчасово, і 39% покинули б рідні кавказькі гори назавжди. Вищі цифри, ніж в Україні щодо потенційної міграції має і сусідня Білорусь, де 35% населення хотіли б тимчасово попрацювати за кордоном, і 20% не хотіли б звідти повертатися.

В результаті дослідження фахівці Gallup порадили місцевим урядам надавати допомогу своїм потенційним мігрантам у вивченні мови й здобутті необхідних навичок, щоб знайти кращу роботу за кордоном і повернутися з вищою кваліфікацією.

Але, на жаль, переважна більшість мігрантів із України працює в Європі на робочих місцях, які потребують набагато нижчої кваліфікації, ніж вони вже мають. Тому українські експерти наполягають, що українським мігрантам за кордоном найбільше потрібен юридичний захист, бо найбільше вони потерпають від шахрайства працедавців.

Читайте також:

70 мільйонів громадян СНД хочуть емігрувати зі своїх країн

Українців найчастіше не пускають до Євросоюзу

За рік гастарбайтери надіслали до України 3 млрд доларів

Найбагатші жебраки Європи мешкають в Росії. Половина з них – українці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: