Кожні 40 хвилин в українській міліції катують людину

Правозахисники наголошують, що тортури в Україні – буденне явище. За минулий рік тортур в міліції зазнали 800 тис. осіб.

Напередодні Міжнародного дня захисту жертв тортур українські правозахисники заявили, що тортури в Україні вже не рідкість, а буденне явище. Тільки за минулий рік тортур у міліції зазнали 800 тис. осіб.

"Ця проблема за розмахом більша, ніж епідемія туберкульозу - на туберкульоз хворіють більше півмільйона, а за минулий рік тортур зазнали 800 тис. осіб", - вважає експерт Харківської правозахисної групи Борис Захаров.

За його словами, головна причина тортур у міліції – необхідність виконувати план розкриваності злочинів, поставлений перед правоохоронцями нинішнім міністром МВС.

Мета важливіша за засоби, а тому жертвами стають безневинні люди, вважає Борис Захаров. За допомогою жорстоких знущань можна вибити визнання в будь-якому злочині, стверджує він.

Опубліковано шокуючі фото, зроблені в кімнаті допитів української міліції

При цьому, говорить правозахисник, випадки розслідування тортур украй рідкісні і те не за ст. 127 Кримінального кодексу ("Заборона тортур").

"Застосовуються в основному ст. 365, 364 ("Зловживання службовим становищем" або "Перевищення службових повноважень"). Це дещо бентежить: якщо трішки побив, це зловживання, а якщо сильно побив, це перевищення", - розповіла експерт ХПГ Людмила Клочко.

За словами правозахисників, Європейський суд з початку року ухвалив 4 рішення, в яких визнав, що держава Україна порушила ст. 3 Європейських конвенції з прав людини ("Заборона тортур і жорстокого поводження"). Сума сатисфакції потерпілим склала майже 100 тис. євро, її повинна відшкодувати держава, а не винні в злочині особи.

За словами Клочко, в Україні діє Закон "Про виконання рішень Європейського суду і про застосування судами України практики Європейського суду", в ньому передбачений регресний позов, коли винні органи повинні відшкодувати держбюджету суму сатисфакції.

Однак таких позовів Міністерство юстиції не пред'являє, зазначила експерт.

Проти тортур у правоохоронних органах правозахисні організації виступали неодноразово. 23 червня подібна акція протесту відбулася біля будівлі Генпрокуратури в Києві і 10 областях України.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов визнав факти застосування тортур співробітниками МВС стосовно затриманих громадян. За словами міністра, співробітники відомства намагалися таким чином підвищити відсоток розкриття злочинів.

Читайте також:

Опубліковано шокуючі фото, зроблені в кімнаті допитів української міліції

У 2010 році міліція катувала 780 тисяч українців

Правозахисники: побиття у відділках міліції перетворили на бізнес

Могильов визнав наявність тортур у міліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: