Міліція розігнала акцію голих дівчат під посольством Росії

Активісток жіночого руху FEMEN заарештовали за хуліганство. Дівчата влаштували топлес-акцію "Сині відра" біля посольства Росії в Україні.

27 травня міліція не дала провести жіночому руху FEMEN топлес-протест біля посольства Росії в Україні. Мета протесту - висловити свою підтримку "Спільноті синіх відерець" в Росії, яка бореться з несанкціонованим використанням російськими чиновниками "блимавок" на дорогах.

Активісток руху затримали ще до початку акції, коли вони в одному з провулків недалеко від посольства готувалися до акції - фарбували груди в синій колір, що символізує "сині відерця". Міліціонери схопили активісток із застосуванням грубої сили посадили в авто і відвезли до Солом'янського відділення міліції. У цей час біля посольства чекав автомобіль з "Беркутом".

За інформацією лідеру жіночого руху, вимога затримати активісток виходила від посольства Російської Федерації.

"Те, що зараз відбувається в Україні - це спроба "відформатувати" громадські рухи під зручний влади формат. Арешт активісток незаконний, і ми будемо битися до кінця, щоб відстояти свої права на волевиявлення в тій формі, якій ми хочемо", - заявила лідер FEMEN Ганна Гуцол.

Зазначимо, що "Сині відерця" - російський символ боротьби за громадянські права і свободи.

"Ми проти об'єднання України і Росії під егідою Кремля, ми за розвиток демократичних ініціатив та громадянської активності у наших країнах", - додала Гуцол.

На думку правозахисника Володимира Чемериса, який був присутній на акції, арешт був проведений незаконно - Київська адміністрація отримала повідомлення про акцію та офіційної заборони від неї не надходило.

"Міліція мотивувала своє затримання не законом, а коментарями до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які не є законом", - повідомив Чемерис.

Активісткам інкримінують статтю про хуліганство. У свою чергу найближчим часом феміністки збираються оскаржити дії міліції.

Читайте також:

Активістки FEMEN оголилися на ґанку в Януковича

Шуфрич проводить час зі скандальною блондинкою з FEMEN

Напівроздягнені феміністки намагалися прорватися в Кабмін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: