Онкохворих дітей залишили без ліків

В дитячій лікарні "Охматдит" закінчуються найнеобхідніші ліки. Батьки хворих у відчаї просять допомоги у президента.

У Національній дитячій клінічній спеціалізованій лікарні "Охматдит" закінчуються ліки для онкохворих дітей.

Батьки маленьких пацієнтів звернулися по допомогу до президента.

Держава ніколи не забезпечувала цей заклад повністю, але 40 відсотків ліків усе-таки давала. Тепер немає і їх. Грошей благодійників не вистачає.

Трансплантація кісткового мозку, яка повинна супроводжуватися дорогим медикаментозним лікуванням, пригальмована. Зараз у відділенні на неї чекають четверо дітей. А ліків залишилось на одного. Загалом по всій Україні на таку процедуру чекають до 15-ти дітей.

Але ліки потрібні не тільки для транплантації. На них чекають півтисячі онкохворих дітей по всій Україні. Це препарати супровідної терапії, тобто без них можна зробити трансплантацію, хіміотерапію, але виходити пацієнта неможливо.

Зупиняти лікування не можна, бо може відбутися рецидив, доведеться повторювати весь курс лікування спочатку.

Головний лікар центру заявив, що більшість затримок сталася через проблеми із тендерами. Їх ніяк не вдається провести: то документи неправильні, то учасник тільки один, і тендер скасовують.

Міністерство охорони здоров'я 26 серпня провело в лікарні перевірку, і відзвітувало, що ліки там є, але їх справді недостатньо. Причини затримки - пізно ухвалений держбюджет, складна процедура тендерів. В лікарню перекидають ліки, щойно завезені в Україну, та препарати з інших областей.

"90 відсотків ліків надійдуть у вересні листопаді місяці", - повідомила Людмила Єфименко, керівник відділу супроводу державних програм МОЗ України.

Наступного року грошей на дитячу онкологію планують виділити у півтора рази більше. Тим часом батьки онкохворих дітей в очікуванні ліків рахують кожен день.

Читайте також:

Третина ліків в Україні є підробленими

Ізраїльські вчені створили ліки, що зупиняють розвиток раку

Столичний район залишився без дитячої поліклініки

Уряд виселяє лікарню для хворих на СНІД, щоб звільнити місце під VIP-готель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: