У ПР пропонують мітингувальників саджати на 5 років

Регіонал Вадим Колесніченко пропонує законопроект, згідно з яким мітингувальників прирівнюватимуть до екстремістів і саджатимуть на 5 років.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко розробив законопроект "Про протидію екстремізму", в якому пропонує законодавчо закріпити поняття "екстремізм" і засуджувати до 5 років ув'язнення за екстремістську діяльність.

У документі визначається поняття екстремізму і пропонується схема боротьби з ним. На думку автора документу, екстремізмом слід вважати "діяльність фізичної особи або організації, спрямовану на насильницьке захоплення влади або незаконне втручання в діяльність органів влади, посягання на основи конституційного ладу і національної безпеки", пише "Коммерсант-Украина" у матеріалі "С видом на улицу".

"Екстремістська діяльність - перешкода законній роботі державних органів, органів місцевого самоврядування, виборчих комісій, громадських і релігійних об'єднань або інших організацій, посадовців вказаних органів, комісій, об'єднань або організацій, досконале із застосуванням насильства або загрозою його застосування", - йдеться у документі.

Необхідність ухвалення такого закону Колесніченко пояснив зростанням екстремізму і тероризму у світі.

"Та і у нас останнім часом спостерігаються подібні тенденції - наприклад, перекривають вулиці, відбуваються масові зіткнення з міліцією на мітингах", - заявив Колесніченко.

Як спосіб боротьби з цим явищем документ передбачає винесення попередження громадської організації, діяльність якої визнана екстремістською.

Відповідальними за дотримання цього закону пропонується призначити МВС і органи місцевого самоврядування. Попередження організації виноситиметься органами прокуратури. Якщо впродовж року з дня попередження виявлять нові факти, що свідчать про наявність ознак екстремізму, то організація буде ліквідована, а її діяльність заборонена.

Передбачено покарання і для окремих осіб, що беруть участь в діяльності екстремістських організацій. Зокрема, за участь або допомогу в діяльності такої організації - позбавлення волі на термін від трьох до п'яти років.

Читайте також:

Учасників мітингів на День незалежності можуть посадити на 5 років

У Донецьку міліція переслідує учасників "незаконного святкування Дня незалежності"

ПР пропонує арештовувати тих, хто ховає обличчя на мітингах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: