Будівництво "Південного потоку" оцінили в 15 мільярдів євро

"Газпром" оцінив вартість прокладання газопроводу "Південний потік" у 15 мільярдів євро.

Вартість будівництва газопроводу "Південний потік" оцінюється в 15,5 млрд євро, з них 10 млрд євро буде спрямовано на морську частину і 5,5 млрд євро - на сухопутну, говориться в презентації проекту, який 25 травня "Газпром" і російські чиновники представили Євросоюзу.

Глава "Газпром експорту" Олександр Медведєв уточнив, що остаточно цифра витрат буде зрозуміла за підсумками технычно-економычного обгрунтування (планується підготувати до III кварталу 2011 року), але "оцінка на цьому рівні".

Нагадаємо, що проект "Південний потік" реалізується в цілях диверсифікації маршрутів постачань природного газу європейським споживачам і припускає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи.

Передбачається, що потужність "Південного потоку" нарощуватиметься поступово. Загальна проектна продуктивність морської ділянки Південного потоку досягне 63 мільярдів кубометрів в рік.

Запустити газопровыд планують у грудні 2015 року.

Нагадаємо, що на початку травня заверщилося прокладення першої нитки газопроводу "Північний потік" по дну Балтійського моря.

Початок транспортування газу по даній гілці запланований на четвертий квартал 2011 року. У тому ж кварталі уся система цілком повинна буде пройти випробування до введення в експлуатацію.

Читайте також:

Російський газогін в обхід України запустять влітку

Росія: Україна - друг, але "Південний потік" дорожчий

Росія завершила будівництво першої гілки "Північного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: