У 2010 році Нацбанк збільшив емісію гривні в 6,4 рази

Минулого року Нацбанк випустив в обіг на 35,5 мільярда гривень більше, ніж вилучив.

Обсяги чистої безготівкової емісії в 2010 році становили 35,5 мільярда гривень, що в 6,4 рази, або на 29,9 мільярда гривень більше, ніж в 2009 році, повідомили у Національному банку України.

Загалом 2010 року Національний банк емітував 128,6 мільярда гривень, що на 12,6 мільярда гривень, або на 8,9% менше, ніж у 2009 році, пише Дело.

Разом з тим вилучено регулятором з обігу - 93,2 мільярда гривень, це на 42,5 мільярда гривень, або на 31,4% менше, ніж роком раніше.

70,9% або 91,1 мільярда гривень з випущених в обіг Нацбанком коштів були емітовані через "валютний" канал, коли регулятор купував валюту для формування золотовалютних резервів.

Четверта частина емісії - 25,1% або 32,3 мільярда гривень, надходила в обіг через викуп облігацій внутрішньої держпозики.

Решта 5,2 мільярда гривень потрапили в обіг через кредити, надані регулятором банкам на підтримання їх ліквідності.

"Валютний" канал також був найбільш популярним при вилученні гривень з обороту - таким чином з економіки було "вийнято" 55,9 мільярда гривень, або 60% від загальної суми.

Через погашення держоблігацій НБУ вилучив з обігу 18,7 мільярда гривень. Ще 18,5 мільярда гривень становили погашення банками заборгованості перед НБУ за кредитами рефінансування.

Процедура емісії грошей в Україні суворо регламентована. Вона здійснюється виключно в безготівковій формі шляхом зарахування відповідної суми коштів на кореспондентські рахунки українських банків в НБУ.

Коли ж гроші вилучаються з обігу, то відповідна сума, навпаки, списується з цих рахунків.

Готівкові гроші випускаються в обіг або вилучаються з обігу виключно в обмін на безготівкові. На загальний обсяг грошей в обігу операції перетворення безготівкових коштів у готівку не впливають.

Нагадаємо, що грошова маса в Україні у червні 2011 року збільшилася на 2,6%, монетарна база - на 0,1%, повідомили у Нацбанку.

"Грошова маса у червні збільшилася на 2,6% (з початку року на 9,1%) - до 652,5 млрд гривень. Обсяг монетарної бази збільшився на 0,1% (з початку року на 1,1%) - до 228,1 млрд. гривень", - говориться в повідомленні.

За даними НБУ, обсяг готівки поза банками у червні збільшився на 1,6% (з початку року виріс на 2,6%) - до 187,7 млрд. гривень.

Читайте також:

В Україні стало більше грошей

НБУ пообіцяв зробити гривню важливішою за валюту

Українці у червні купили валюти майже на три мільярди доларів

В Україні виникне надлишок валюти

Тотальна більшість українців не довіряє гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: