Уряд віддасть бізнесменам дешевий газ, а українцям залишить дорогий

Уряд віддасть бізнесменам дешевий газ, а українцям залишить дорогий

Азотні підприємства поступово диверсифікують постачання газу для своїх потреб за рахунок блакитного палива українського виробництва, а відсутні обсяги для населення доведеться перекривати імпортним.

Мінпромполітики лобіює постанову, яка забезпечить великі хімічні підприємства доступним вітчизняним газом. У той же час людей змусять купувати дорогий імпортний газ.

Азотні підприємства поступово диверсифікують постачання газу для своїх потреб, підвищуючи конкурентоспроможність галузі.

На цей раз "2,8 млрд. куб. м газу українського походження віце-прем'єр Андрій Клюєв пообіцяв ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", - повідомило джерело в Мінекономіки.

За його словами, домовленість може бути виконана шляхом отримання підприємством ліцензії в НКРЕ на постачання вказаних обсягів.

На поточний момент правом купувати й продавати український газ вже володіють "ДніпроАзот" - ліцензія на 800 млн. куб. м, черкаський "Азот", підконтрольний поки ще Олександру Ярославському - ліцензія на 800 млн гривень. До пулу азотних підприємств, які отримують більш дешевий український газ також може приєднатися третій завод з шести працюючих.

До кризи велика хімія "з'їдала" 7,5 млрд. куб. м газу щорічно. На думку експертів, наш газ обійдеться підприємствам набагато дешевше - приблизно 150 доларів за 1 тис. куб. м.

Вартість імпортного газу в четвертому кварталі складає 250 доларів за тис. куб. м.

Варіант від'єднання сектору від імпортного російського газу дозволив би зняти питання постійного дотування з держбюджету втрат "Нафтогазу".

Адже раніше, до третього кварталу, хіміки отримували пільговий газ, а утворену у зв'язку з цим дірку компенсували за державний рахунок.

Відсутні обсяги для населення доведеться перекривати імпортним, дорогим газом.

Читайте також:

Україна запаслася газом на зиму

Азаров побудує газовий термінал на Одещині

ТНК-ВР готова видобувати метан в Україні

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів