Історичний документ продали в Нью-Йорку за 3,5 мільйона доларів

Рукопис Аврама Лінкольна пішов з молотка за рекордну для історичного документа суму — 3,5 мільйона доларів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

За 3,5 мільйони доларів проданий на аукціоні в Нью-Йорку рукописний текст промови, 16-ого президента США Аврама Лінкольна, з якою він виступив після свого переобрання на другий термін.

Лотом є 4 сторінки знаменитої переможної промови. Лінкольн виголосив її у Вашингтоні в 1864 році відразу після обрання на другий термін. Він закликав до припинення громадянської війни і інтеграції в суспільство визволених рабів. Сам Лінкольн вважав цей політичний момент другим народженням нації.

Манускрипт належав Національній асоціації бібліотек, за півтора століття він виставлявся лише один раз і всього на один день. Рукопис з'явився на аукціоні в день, коли Америка відзначала 200-річчя з дня народження Аврама Лінкольна. Ім'я покупця не називається, відомо лише, що він торгувався по телефону.

У американську історію Аврам Лінкольн увійшов як один із засновників Республіканської партії, перший президент країни від цієї партії, при якому була побудована трансконтинентальна залізниця, здійснені важливі реформи. Проте головною заслугою Лінкольна вважається повна відміна рабства.

Читате також:
Лист Лінкольна продали за 3,4 мільйона доларів
Обама складе присягу на Біблії Лінкольна
У Англії відзначають 200-річчя Чарльза Дарвіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: