Американський шатл Endeavour відправився в останній політ на МКС

Востаннє на МКС відправився американський Endeavour. Влітку США завершать майже 40-річну програму Space Shuttle.

25-й запуск Endeavour _2
AFP
Останній запуск Endeavour. 16 травня, космодром на мисі Канаверал
З мису Канаверал у Флориді для виконання останньої місії відправився у свій 25-й політ американський космічний корабель Endeavour ("Індевор").

Подія багато в чому епохальна: старт був останнім для Endeavour, який за 19 років служби налітав понад 165 млн кілометрів, і передостаннім в американській програмі Space Shuttle, яка нараховує майже 40 років і буде завершена влітку.

Місія шатла триватиме 16 днів. На борту корабля - екіпаж з шести людей, командиром є астронавт Марк Келлі, чоловік члена палати представників Габріель Гіффордс, на яку в січні було скоєно замах.

"Endeavour дуже близький моєму серцю, тому що це перший шатл, на якому я полетів у космос в 2001 році. І я радий, що поведу його в останній політ", - сказав Марк Келлі.

Корабель доставить на Міжнародну космічну станцію магнітний альфа-спектрометр AMS-02 - обладнання для вивчення космічних променів, вартістю в 2 мільярди доларів.

Екіпаж також везе на МКС запасні частини та деталі, критично важливі для систем життєзабезпечення станції.

Після виконання останньої космічної місії Endeavour займе місце в одному з лос-анджелеських музеїв. У США залишиться один космічний човник – Atlantis, останній рейс якого відбудеться наприкінці червня чи на початку липня. На цьому польоті в принципі завершитися місія американських космічних човників. Яку планується, якийсь час астронавтів і американські вантажі будуть доставляти на станцію російські кораблі, а потім США розраховують передати ці завдання приватним космічним операторам.

Читайте також:

NASA побудує комерційний космічний корабель

Шатл Endeavour пошкодило під час шторму в штаті Флорида

NASA продає списані шатли

Росія створить нові війська, які зможуть воювати в космосі

ВідеоАмериканський шатл Endeavour відправився в останній політ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: