Глобальне потепління випустить в атмосферу "звеселяючий газ"

У Данії група вчених провела експеримент, внаслідок якого їм вдалося відкрити ще один газ, крім метану, який виробляється в зонах вічної мерзлоти і має парниковий ефект.

Група вчених з Копенгагенського університету довела, що відтавання ґрунту в зонах вічної мерзлоти призводить до прискореного вироблення закису азоту N2O - так званого "звеселяючого газу". Експеримент проводився в лабораторних умовах з використанням зразків ґрунтів, зібраних на ділянках вічної мерзлоти в Гренландії.

Вченим вдалося довести, що відтавання мерзлоти, її висихання, а потім просочення новою порцією талої води призводить до різкого зростання виробництва в ній закису азоту - більш ніж у 20 разів. При цьому третина всього виробленого таким чином "звеселяючого газу" випаровується в атмосферу, пишуть дослідники в журналі Nature Geoscience.

"Вимірювання виробництва закису азоту в зразках вічної мерзлоти в п'яти додаткових ділянках в Арктиці вказують на те, що виявлені в лабораторії на прикладі гренландських ґрунтів рівні виробництва цього газу можуть являти собою нижню межу, тоді як у реальних умовах цей газ може утворюватися набагато швидше" , - пишуть вчені в своїй публікації.

Таким чином, вченим вдалося відкрити ще один газ, крім метану, який виробляється в зонах вічної мерзлоти і має парниковий ефект, що веде до поглиблення глобальної зміни клімату.

Читайте також:

У Великобританії визнали гіпотезу про глобальне потепління

У доповідь про глобальне потепління були включені помилкові дані

Дерева виявилися помічниками глобального потепління

Комітет ООН з вивчення потепління займеться розслідуванням "кліматгейта"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: