На Google подали до суду за порушення авторських прав

Корпорація Oracle запевняє, що Google при розробці мобільної операційної системи використовує мову програмування Java, на яку в неї є права.

Корпорація Oracle подала до суду на Google, звинувативши компанію в порушенні авторських і патентних прав.

Позов спрямований у каліфорнійський окружний суд в Північній Каліфорнії.

В Oracle вважають, що Google при розробці мобільної операційної системи Android постійно і навмисно використовував інтелектуальну власність, пов'язану з мовою програмування Java. Представник Oracle вже заявив, що мета позову - вжити заходів по захисту від подальших порушень.

Мова програмування Java був розроблений корпорацією Sun у 1995 році. Гаслом платформи став вираз "Пишеш один раз - запускаєш де завгодно" ("Write once - run anywhere"). В січні 2010 року корпорація Oracle купила Sun і отримала права на Java.

Як відзначає CNET News, Google при розробці Android застосувала реалізацію Java, що відрізняється від стандартної, це потенційно порушувало головний принцип платформи. Крім того, в Oracle сприйняли Android як конкурента Java, яка широко використовується для написання мобільних додатків.

У позові представники Oracle також повідомили, що у Google була можливість ознайомитися з інтелектуальною власністю їх компанії, так як корпорація свого часу найняла інженерів з Sun. Зокрема, розробку Java свого часу очолював Ерік Шмідт, в даний час займає в Google посаду гендиректора.

Нагадаємо, що компанію Google Inc. назвали винною у тому, що впродовж 4-5 серпня при спробах знайти в пошуковій системі Google сервер Верховної Ради України виводилася нецензурна фраза.

Читайте також:

За образу Верховної Ради відповідальна Google Inc.

У Google порахували книги всіх бібліотек світу

Google платитиме геям та лесбіянкам більше, ніж гетеросексуалам

Google запустить власну соціальну мережу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: