Шимпанзе наслідують своїх кумирів

Дослідники з'ясували, що шимпанзе в дев'ять разів частіше наслідували дій "статусних" одноплемінниць в порівнянні з менш шанованими мавпами.

Шимпанзе копіюють дії своїх родичів, які знаходяться на високому щаблі в суспільній ієрархії. До такого висновку прийшли вчені, що проводили експерименти з живими в неволі мавпами і опублікували свої спостереження в статті в журналі PLoS One. Коротко про роботу пише ScienceNOW.

Вчені працювали з шимпанзе, що мешкають в Національному дослідницькому центрі приматів при університеті Еморі. Дослідники навчили двох мавп з групи виконувати певні дії, за які вони отримували нагороду. Одна самка шимпанзе повинна була збирати розкидані по вольєрі пластикові стрижні і складати їх в прикріплений до огорожі приймач, розфарбований цятками. Другу мавпу навчили складати стрижні в приймач в смужку, закріплений в 10 метрах від першого. Решта тварини протягом 20 хвилин спостерігали за діями мавп, а потім їх запускали у вольєр.

Дослідники з'ясували, що шимпанзе в дев'ять разів частіше наслідували дій "статусних" одноплемінниць в порівнянні з менш шанованими мавпами. На думку авторів роботи, в такій поведінці є еволюційний сенс - раз якась мавпа добилася високого становища в популяції, значить, її поведінка здатне привести до успіху, і більш вигідно копіювати її, а не поведінку менш "шановних" мавп.

Зовсім недавно інший колектив дослідників виявив ще одну цікаву особливість поведінки шимпанзе - вчені показали, що ці примати здатні сумувати за померлими родичам, а також не спорідненим з ними членамами популяції.

Читайте також:

Вчені знайшли бракуючу ланку в еволюції людини

Мавпенятка виявилися вихованішими за людських дітей

Австралійський орангутан спланував втечу із зоопарку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: