Вчені відкрили матерію, яка не підкоряється законам гравітації

У рамках дослідження вчені аналізували розподіл темної матерії в центрах 28 галактик, що відносяться до різних типів.

Учені встановили, що темна матерія, ймовірно, є більш дивною субстанцією, ніж вважалося до цих пір. Зокрема, звичні закони гравітації виявилися для неї не зовсім правильні. Стаття дослідників з'явилася в журналі Nature, а її короткий зміст призводить New Scientist.

У рамках дослідження вчені аналізували розподіл темної матерії в центрах 28 галактик, що відносяться до різних типів. Так як ця загадкова субстанція не бере участь у електромагнітній взаємодії, то аналіз розподілу проводиться на підставі даних про рух зірок. У результаті вченим вдалося встановити, що співвідношення звичайної матерії і темної є величиною постійною.

За словами дослідників, цей результат суперечить існуючим теоріям. Справа в тому, що кількість темної матерії має визначатися історією галактики, наприклад, вона брала участь у сутичках зі своїми сусідами або спокійно розвивалася в ізоляції. Гравітаційна взаємодія під час зіткнень, за словами вчених, зобов'язана призводити до перерозподілу матерії і, отже, зміни співвідношення різних її видів в учасниках "аварії". Самі дослідники заявили, що "у фізиці немає законів, які могли б пояснити сталість співвідношення".

Нові результати є продовженням аналогічної роботи, також опублікованої у 2009 році. У попередньому дослідженні астрофізики з'ясували, що щільність темної матерії в галактичному центрі є величиною майже постійною. При цьому, за звичними законами гравітації, її щільність повинна збільшуватися при наближенні до геометричного центру скупчення.

Для пояснення незвичайних результатів вчені пропонують вийти за межі уявлень про темні частки, як просто про масивні елементарних частинках. Наприклад, дехто пропонує ввести ще одна фундаментальна взаємодія (до вже наявних чотирьох - слабкому, сильному, електромагнітного і гравітаційне). Зовсім недавно фізики запропонували розглядати темну матерію, що складається з темних атомів, до складу яких входять темні протони і електрони, між якими діє темний аналог електромагнетизму.

Читайте також:

Німецькі школярі визначили положення астероїдів точніше за NASA

Вчені показали чорну діру зсередини

Вчені взялися моделювати Всесвіт

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: