Вчені навчилися записувати сни і думки людей на відео

Вченим вдалося записати на відео думки людей, а саме зорові образи, які виникли у них під час перегляду фільму.

Нейробіологи зі США змогли витягти з мозку людини рухомі картинки - зорові образи, які виникають під час перегляду кіно і записати це на відео.

Фантастичний результат був отриманий в Каліфорнійському університеті в Берклі.

Піддослідним показували різні відеоролики, які включають фрагменти кінострічок, трейлери та інше, водночас, як магнітно-резонансний томограф детально записував активність клітин в різних частинах кори головного мозку.

Ця технологія працює на тих самих принципах, що і технологія зчитування картини мозкової діяльності. Установка функціонального магнітно-резонансного сканування (functional MRI, fMRI) зчитує образи, які з'являються в мозку у людини, коли вона дивиться відео, а потім проводить кореляцію цих образів із зображенням на екрані.

Використовуючи ці дані, була створена складна комп'ютерна модель, яка описує відповідність картин мозкової діяльності з зображеннями, і накопичена величезна база даних, до якої були занесені 18 мільйонів секунд відеороликів, взятих на YouTube, і образи мозкових хвиль, які відповідають цим відеороликам.

За отриманою інформацією вченим вдалося реконструювати переглянуті цими людьми кадри в кольорі і динаміці.

На отриманих зображеннях неможливо розгледіти дрібні деталі, проте відеоролик демонструє, що між відео, на яке дивився піддослідний, і образами з його мозку, зафіксованими апаратурою, є чіткий і прямий зв'язок, відзначають науковці.

Вони пояснили, що на отриманому відео вгадуються силуети людей, тварин, збігаються кольори і відслідковуються рухи.

Це все трохи нагадує нічний кошмар з кольорових плям, але навіть такий результат можна вважати визначним досягненням, вважають вчені.

"Порівняння відеозображення, отриманого за допомогою сканування мозку, з оригінальним відео є поки тільки способом довести працездатність технології, яка згодом може бути використана для розробки пристроїв, які отримують високоякісне відеозображення прямо з мозку",- розповіли вчені.

За їх словами, такі пристрої незабаром зможуть служити і для запису сновидінь.

Читайте також:

Створено технологію, що дозволяє читати думки людей

Вчені вигадали, як управляти мобільником силою думки

Вчені з'єднали людський мозок з комп'ютером і оволоділи телепатією

Вчені створили авто, яким можна керувати силою думки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: