Вчені знайшли відповідальну за читання частину мозку

Вчені з'ясували, що за навички читання відповідають, зокрема, певні регіони потиличної та скроневої часток кори лівої півкулі.

Вчені з'ясували, які відділи мозку активуються при читанні і письмі - навичках, які людство набуло зовсім недавно за еволюційними мірками, і які не могли привести до фізичних змін в організації кори. Робота фахівців опублікована в журналі Science, а її короткий опис наводиться на порталі ScienceNOW.

Учені працювали з 63 добровольцями, 31 з яких навчилися читати в дитинстві, 22 - в дорослому віці, а 10 були неписьменними. За допомогою методу функціонального магніторезонансного дослідження (functional magnetic resonance imaging) дослідники фіксували активність мозку випробовуваного в процесі читання (або перегляду літер у разі неписьменних добровольців).

Автори з'ясували, що за навички читання відповідають, зокрема, певні регіони потиличної та скроневої часток кори лівої півкулі. Ці ж регіони задіяні при мові, а також при розпізнаванні осіб. Дослідники показали, що характерний для грамотних людей малюнок активації нейронів не залежить від того, в якому віці людина навчилася читати.

Таким чином, читання як би конкурує з іншими навичками за нейрони. Поки дослідники не перевіряли експериментально, чи дійсно грамотні люди гірше неписьменних розпізнають обличчя, проте вони припускають, що різниця буде несуттєва, тому що мозок людини відрізняється великою гнучкістю.

Нещодавно інший колектив дослідників показав, що мозок дорослих і дітей по-різному інтерпретує образи навколишнього світу. Мозок до 13 років не може надійно оцінити, опуклим або увігнутим є зображений предмету.

Читайте також:

Інтелектуальна праця допомагає спалювати зайві калорії

Учені розгадали секрет жіночої фригідності

Учені довели, що жінки з низьким IQ шукають багатих чоловіків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: