Бен Ладен незадовго до смерті хотів перейменувати "Аль-Каїду"

"Терорист №1" визнавав, що "Аль-Каїді" не вистачає релігійного елементу, щоб переконати мусульман підтримати "священну війну" проти Америки та західного імперіалізму.

Усама бен Ладен мав намір змінити імідж створеної ним терористичної мережі і в останні місяці життя роздумував над новою назвою для "Аль-Каїди". Про це стало відомо ізраїльським ЗМІ.

Як повідомляється, американці знайшли в будинку "терориста номер 1" у Пакистані написані ним листи, у яких він визнавав, що "Аль-Каїді" не вистачає релігійного елементу для того, щоб переконати мусульман підтримати "священну війну" проти Америки та західного імперіалізму. Бен Ладен вважав, що організації міг би допомогти свого роду ребрендинг.

З первинної назви організації "Аль-Каїда аль-Джихад", що перекладається приблизно як "Основа священної війни", з часом зникла згадка про "джихад", визнавав бен Ладен. Саме цьому, на його думку, Заходу вдалося переконати помірних мусульман в тому, що війна ведеться не проти ісламу, а проти конкретної угруповання.

Через це Бен Ладен хотів перейменувати "Аль-Каїду" в "Тайфат ат-таухид уаль-Джихад" ("Єдинобожність і джихад") або "Джамаат аль-Адат Каліфат ар-Рашида" ("Відродження халіфату ").

Відомо, що лист, в якому бен Ладен розмірковував про перейменування, він написав не так давно, проте дата на ньому не проставлена. Не вдалося також встановити, чи встиг бен Ладен відправити цей лист. Електронною поштою він не користувався, обмінюючись посланнями за допомогою кур'єрів.

Читайте також:

Новий лідер "Аль-Каїди" збирається розв'язати війну з Ізраїлем

У США закрили справу бен Ладена

США пообіцяли убити нового главу "Аль-Каїди" як бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: