Пентагон спалив 9500 книг мемуарів про війну в Афганістані

Книга підполковника армії США Ентоні Шеффера про афганську кампанію була визнана такою, що "становить загрозу національній безпеці".

9500 примірників книги підполковника армії США Ентоні Шеффера були спалені, тому що зміст цих мемуарів становив загрозу національній безпеці, повідомили в неділю американські ЗМІ з посиланням на джерела в Пентагоні.

Книга Шеффера "Операція "Темне серце" (Operation Dark Heart) розповідає про його роботу під прикриттям в Афганістані і присвячена поворотному моменту в афганській кампанії, а також проекту "Це напевно загроза" (Able Danger).

На думку Розвідувального управління Міноборони США, загрозу національній безпеці становлять, зокрема, опубліковані в книзі Шеффера свідоцтва того, що спецслужби знали про Мохаммеда Атті, організатора терактів 11 вересня 2001 року, ще в 2000-му.

У листі глави розвідувального управління Міноборони Рональда Бьорджесса, яке потрапило до представників преси, підкреслюється, що в книзі міститься і інша секретна інформація.

Шеффер дав інтерв'ю телеканалу FOX News, перш ніж Пентагон попросив його не розмовляти з журналістами про свою книгу. Автор заявив, що оборонне відомство спочатку схвалило публікацію мемуарів, проте потім втрутилося розвідуправління, і книгу фактично заборонили. Підполковник назвав такий крок "вкрай незвичайним".

Читайте також:

США розпочали нову операцію в Афганістані

Пентагон "загубив" 8,7 млрд доларів, виділених на відбудову Іраку

Міністр оборони США скоротить вище військове керівництво

У США судять солдатів, які вбивали афганців і розбирали тіла на трофеї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: