Жак Ширак піде під суд за "мертві душі"

Екс-президенту Франції пред'явили звинувачення у створенні фіктивних робочих місць у паризькій мерії. Ширак виправдовується, що підписував папери, не читаючи.

Колишньому президенту Франції Жаку Шираку пред'явлені звинувачення у справі про створення фіктивних робочих місць для членів своєї партії в мерії Парижа.

Шираку інкримінують зловживання службовим становищем в період з 1977 по 1995 роки, коли він був мером французької столиці. Сімом членам його партії RPR ("Об'єднання на підтримку республіки") переводилися гроші з бюджету як співробітникам мерії, хоча вони ніколи там не працювали.

У разі визнання Ширака винним йому загрожує п'ять років в'язниці і 75 тисяч євро штрафу.

Розгляд справи триває з 1995 року. Одразу після того, як Ширак залишив посаду президента країни в липні 2007 року він був допитаний як залучений свідок - це проміжний статус між свідком і обвинуваченим.

Слідство вважає, що Ширак знав про існуючу систему і навіть їй потурав. Так, був оприлюднений лист від грудня 1993 року, підписаний Шираком, в якому він просить виділити грошову премію робітниці мерії на ім'я Мадлен Фарар. Тим часом сама Фарар визнала, що у той час працювала тільки в партії RPR.

"Очевидно, що я лише швидко переглядав подібного роду документи, які мені давали на підпис. Я підписував, не приділяючи уваги тому, про що там йшлося", - пояснював під час розгляду Ширак.

Обвинувачення Шираку були пред'явлені вранці 18 грудня під час його зустрічі зі слідчим, яка проходила, за словами адвоката Ширака, "в абсолютно нейтральному місці".

"Бесіда тривала двадцять хвилин, слідчий не поставив йому жодного запитання", - повідомив юрист.

Як наголосили у прес-службі Ширака, колишній президент сподівається, що процес йтиме дуже швидко і покаже, що Ширака "ні в чому не можна звинуватити".

Читайте також:

Сина Саркозі обрали членом ради "паризького Сіті"

Головний прокурор Євросоюзу звільнився через корупцію

Міністру оборони Пакистану заборонили виїжджати за кордон

У Польщі судяться чинний і попередній президенти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: