Берегова охорона Швеції знайшла корабель вікінгів

На дні озера Венерн знайшли шість затонулих кораблів різних часів, серед них - драккар вікінгів.

Солдати шведської берегової охорони під час тренування знайшли на дні озера Венерн корабель вікінгів.

Один зі шпангоутів стародавнього судна не різко виділявся на тлі дна озера. Водолази спустилися до його основи і зрозуміли, що мають справу із залишками корабельної аварії. Вони звернулися до археологів і підняли на поверхню води перші знахідки – наконечник списа, рукоять меча і декілька дерев'яних деталей судна.

Фахівці ведуть роботи з очищення залишків драккара вікінгів, які покриті товстим прошарком мула. Перші знахідки вже відправлені до лабораторії.

"Це перший затонулий корабель вікінгів, знайдений у водах Швеції", - розповів археолог з музею озера Венерн Роланд Петерсон. За його словами, до цього залишки кораблів знаходили тільки в похоронних комплексах стародавніх вождів або на мілинах островів Балтійського моря.

Вчений застерігає від поспішних висновків про точний вік корабля. "Ми не можемо його датувати без результатів хімічних досліджень на руках. Проте рукоять меча нагадує подібні предмети, що відносяться до епохи вікінгів", - зазначив Петерсон.

Археологи почали досліджувати дно озера і виявили, що в цьому районі потонуло ще шість кораблів різних часів. Науковці і берегова охорона Швеції уклали договір про проведення спільних робіт з обстеження місця корабельних аварій. Попри кризу, на ці роботи виділені значні кошти.

Читайте також:

На Байкалі з'являються загадкові кільця

Джека Різника вигадали журналісти

Американці шукають скарби нацистів у Мертвих горах

Ватикан продав церкву "Червоному дияволу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: