Банда українських хакерів захопила 2 мільйони комп'ютерів у США і Європі

ФБР і британська поліція розкрили рекордну хакерську мережу, на якій заробляли гроші шість українців.

Хакери з України захопили майже два мільйони комп'ютерів по всьому світі, включаючи комп'ютери державних установ США, Великобританії та інших країн.

Цю мережу розкрили американське Федеральне бюро розслідувань і поліція Лондона.

Правоохоронці викрили банду з шести українців, які контролювали 1,9 мільйона комп'ютерів, включаючи ПК сотень великих корпорацій і 77 державних установ по всьому світу.

Так званий "ботнет", гігантську мережу комп'ютерів, що контролювалися зовні, вдалося відстежити спеціалістам компанії Finjan, яка займається IT-безпекою. Виявилося, що до ботнету, зокрема, входять комп'ютери шести державних органів Великобританії. 

Саме спеціалісти Finjan встановили, що незаконна мережа контролювалася хакерами з України. Майже половина ПК, що входили до ботнету, знаходилася у Сполучених Штатів, решта у Британії та інших європейських країнах.

"Коли ми дивилися на доменні імена, щоб виявити, де ще є заражені комп'ютери, ми були шоковані, бо побачили численні урядові мережі, включаючи комп'ютерні сітки британських державних установ. Там було шість британських організацій, в яких щонайменше один комп'ютер у кожному департаменті виявився зараженим", - заявив генеральний директор з політики безпеки Finjan Ювал Бен-Ітжак.

Спеціалісти компанії та поліцейські, в той же час, не розкрили назв компаній і установ, які потрапили до хакерської мережі. "Я не можу сказати назви цих організацій, але ця проблема торкнулася не лише Британії. Вони проникли у державні установи й інших країн", - зазначив Бен-Ітжак.

Виявлена хакерська мережа дуже здивувала експертів, адже вона щонайменше в чотири рази більша, ніж ті, які виявлялися раніше. "Унікальним є розмір мережі і кількість включених до неї комп'ютерів. У минулому році ми викривали схожу на цю, але у ній були сотні тисяч комп'ютерів. Зараз же ми натрапили на гігантський ботнет", - здивувався Бен-Ітжак.

Українських кіберзлочинців поки не вдалося впіймати. Лондонська поліція продовжує розслідування справи. "Ми знаємо, що це ботнет, і вживаємо відповідних заходів", - заявив речник Metropolitan Police.

На думку спеціалістів, хакерська мережа існувала з лютого-березня цього року. Злочинці продавали доступ до комп'ютерів, включених у ботнет, на російському хакерському Інтернет-форумі. Ключ до одного ПК коштував 50-100 тисяч доларів.

Протягом своєї діяльності кіберзлочинці продали ключі до тисяч машин. "Швидкість, з якою вони інфікували комп'ютери, вражає. Якщо цих людей не спіймати, вони зможуть розпочати все знову дуже швидко", - каже Бен-Ітжак.

Ботнет - це комп'ютерна мережа, що складається з певної кількості хостів із запущеними ботами - автономним програмним забезпеченням. Найчастіше боти у складі ботнета приховано встановлюються на комп'ютері жертви, що дозволяє зловмиснику виконувати із зараженого комп'ютера певні дії.

Зазвичай хакери створюють ботнети для того, щоб красти персональні дані та інформацію, що зберігаються на комп'ютері. Контролюючи ПК зовні, вони також можуть змусити їх розсилати спам та віруси.

З включених до ботнету ПК можна також копіювати файли, програмувати "гарячі кнопки", робити "скрін шоти" сторінок тощо.

Найбільша небезпека ботнетів полягає в легкості підключення нових комп'ютерів у заражену систему. Щойно одну машину з корпоративної мережі буде включено до ботнету, усі інші потрапляють у зону ризику.

Нагадаємо, у березні турецький суд засудив українського хакера до 30 років позбавлення волі.

26-річного харків'янина Максима Ястремського звинуватили у тому, що він зламав більше 50 тисяч кредитних карток клієнтів американських і турецьких банків та вкрав із них більше 11 мільйонів доларів.

Читайте також:

Турецький суд дав українському хакеру 30 років в'язниці

Хакери викрали креслення суперсекретного американського винищувача

Держдума Росії введе покарання за кіберзлочини

Хакери Росії та Китаю контролювали енергосистеми США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: