Із Прикарпаття вивозять пестициди до Швеції

Українські отрутохімікати відправлять до Швеції, де місцева компанія проведе їхню утилізацію. До вивезення підготовлені 282 тонни пестицидів.

В неділю, 8 листопада, з території Тлумацького району Івано-Франківської області розпочали вивезення 40 тонн непридатних та заборонених до використання пестицидів.

Отрутохімікати мають перевезти з дотриманням усіх вимог безпеки територією України та Польщі до Швеції, де компанія "Sakab" проведе їх знешкодження. Цю роботу координує Міністерство охорони навколишнього природного середовища України.

Першу партію у 20 тонн було вивезено у серпні. Другу частину небезпечного вантажу заплановано вивезти 13-16 листопада. До початку нового року, як обіцяють чиновники, законтрактована кількість пестицидів буде з Прикарпаття вивезена.

Загалом на Івано-Франківщині перезатарені і підготовлені до вивезення 282 тонни пестицидів та агрохімікатів: Тлумацький район – 94 тонни, Коломийський – 73 тонни, Городенківський – 64 тонни, Снятинський – 42 тонни, Косівський – 8 тонн.

Водночас, за словами начальника обласного Державного управління охорони навколишнього природного середовища Андрія Троценка, фактична кількість отрутохімікатів на Прикарпатті виявилася майже вдвічі більшою.

На думку експертів, велика кількість необлікованих пестицидів пояснюється тим, що після розпаду колгоспів 18 років тому про такі склади не знала ні районна влада, ні станції захисту рослин, ні управління сільського господарства.

Читайте також:

В результаті пожежі в Криму згоріло 160 тонн отрутохімікатів

У Кривому Розі небезпечні отрутохімікати лежать просто неба

В Україні вибухають десятки "маленьких Чорнобилів"

Шкоду від небезпечних відходів з-за кордону компенсовуватимуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: