Рада прийняла антикорупційний закон Януковича

Документ передбачає, в першу чергу, подання декларації і публікації в офіційних друкованих виданнях декларацій про майновий стан, доходи та витрати чиновників.

Верховна рада ухвалила в цілому законопроект про засади запобігання і протидії корупції, який був запропонований президентом Віктором Януковичем.

За прийняття цього закону проголосували 277 депутатів. Закон набуде чинності з 1 липня.

У той же час стаття 12 даного законопроекту, яку підтримали 265 нардепів і в якій йдеться про порядок оформлення декларацій про доходи та видатки, має вступити в дію з 1 січня 2012 року.

Окрім того, ВР ухвалила статтю першу згаданого документа, яку підтримали 282 народні депутати.

Загалом, в ході голосування депутати відкоригували статті №1, №11, №12 та прикінцеві положення.

Крім того, Рада дала протокольне доручення профільному комітету і юридичному управлінню здійснити юридичне редагування закону з урахуванням прийнятих змін.

Також було прийняте рішення при підготовці до підписання документу розділити прийнятий закон на два: "Про засади запобігання і протидії корупції" та "Про внесення змін до законів України".

Нагадаємо, документ передбачає розширення кола суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення, а також уточнення і конкретизацію умов віднесення до числа таких суб'єктів окремих осіб; введення нового порядку здійснення фінансового контролю, встановлення обов'язку декларування як доходів, так і витрат, визначення термінів подання декларації і публікації в офіційних друкованих виданнях декларацій про майновий стан, доходи та витрати чиновників.

Проект впроваджує Єдиний державний реєстр осіб, що вчинили корупційні правопорушення, - єдину базу даних, в якій будуть зосереджені відомості про всіх осіб, притягнутих до відповідальності за здійснення корупційних правопорушень.

Як відомо, у березні Верховна рада винесла на повторне друге читання деякі статті законопроекту "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні".

Читайте також:

Чиновники держкомітету за два тижні набрали хабарів на 400 тисяч дол

Тюремне ув'язнення для корупціонерів замінять штрафами

Полтавського чиновника, якого судять за розкрадання, підвищили на посаді

В Україні кількість корупційних злочинів зросла на 60%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: