Росіяни вимагають у Мєдвєдєва грошей на підтримку українських сепаратистів

Генеральний консул Росії у Львові закликав владу РФ фінансово підтримувати підкарпатських русинів - як націю, "яка визнана Європою".

Генеральний консул Росії у Львові Євген Гузєєв закликав керівництво Російської Федерації розпочати матеріальну підтримку русинського руху Закарпаття, який, згідно з українським законодавством, вважається сепаратистським, і за фактом діяльності якого було порушено кримінальну справу.

Він також спростував твердження про те, що подібна допомога вже надавалася раніше. "Ніякого фінансування організацій русинів немає, хоча мені здається, що Росія повинна підтримувати русинів, ця нація визнана Європою", - підкреслив дипломат.

Генконсул також пообіцяв надати сприяння Фестивалю російської культури в Мукачеві. При цьому він відзначив, що віддав перевагу б говорити не "російська", а "руська культура". "Взагалі не розумію, чому кажуть"російської", адже це руська культура. Російська - це і татари, і якути, і чеченці, а в Мукачеві відбудеться фестиваль саме руської культури", - зазначив Гузєєв.

Відзначимо Євген Гузєєв назвав одного з лідерів русинського руху отця Димитрія Сидора, якого українська влада звинувачує в сепаратизмі, новим пророком, "як Мойсей".

Російський дипломат назвав отця Сидора святою людиною. "Він - як Мойсей, працює для свого року. Він буде пророком", - сказав посол.

Щодо порушеної проти отця Сидора кримінальної справи, Гузєєв зазначив: "Для мене дивно, що нова влада не закриє судову справу. Як на мій погляд, злочину у його діях немає. Я не втручаюся у внутрішні справи України, але чому людина повинна проходити через такі випробування?".

Гузєєв також зауважив, що знає точку зору отця Сидора і "ніякого сепаратизму у нього немає".

На зустрічі з Сидором посол, за його словами, обговорював духовність, моральні цінності, питання русинства.

Нагадаємо, у 2008 році закарпатські русини звернулися до Росії з проханням визнати незалежність Підкарпатської Русі від України.

5 грудня 2008 року управління СБУ у Закарпатській області висунуло звинувачення голові Сойму підкарпатських русинів, протоієреєві Димитрію Сидору; від нього також взяли підписку про невиїзд.

Священик фігурує у порушеній кримінальній справі за статтею 110 – посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

Русини - четверта після росіян, українців і білорусів група східних слов'ян, що проживає в основному на території Закарпатської області. Вони вважають себе окремим народом і добиваються права на самовизначення.

Читайте також:

Генконсул РФ назвав лідера підкарпатських русинів новим Мойсеєм

Закарпаття просить Росію визнати його незалежність від України

"Русский да живет народ!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: