В Івано-Франківську вимагають знести Музей бойової слави

Музей бойової слави опинився на землі, яку придбала будівельна компанія. Тепер нові власники через суд вимагають його знести.

У Івано-Франківську одна з будівельних компаній звернулася до суду з вимогою "вчинити дії щодо знесення споруд колишнього "Музею бойової слави" МО України".

Як повідомив старший помічник Івано-Франківського військового прокурора Руслан Кормило, військове містечко №13, на території якого розташовано музей, було передано міським органам самоврядування у 2007 році.

У договір не були включені споруди та земля, що під музеєм. Наразі військові не можуть зрозуміти, яким чином вони опинились у договорі оренди землі між компанією "МАОДОТ–І" і міськвиконкомом, підписаним 10 січня 2010 року.

"Таке трактування питання – це просто вандалізм. Невже в нашій країні гроші стали важливішими за пам'ять дідів та батьків, що проливали кров за визволення нашої Батьківщини?" - заявив голова ради організації ветеранів 38-ї армії (корпусу) полковник запасу Володимир Мойсеєнко.

Експозиція музею займає 640 м кв, а експонатний фонд нараховує понад 4 тис. одиниць.

Особливе місце в експозиції займає діорама "Подвиг на Дніпрі". Вона розповідає про форсування річки у вересні і визволення Києва у листопаді 1943 року. Її полотно площею 68 м кв створили заслужений художник РСФСР Костянтин Лебедєв і заслужений художник України, івано-франківець Микола Вареня. Торік музей відвідало понад 5 тисяч екскурсантів.

Читайте також:

У Києві знесли старовинний особняк, на його місці буде офісна будівля

Львівська облрада виділила мільйон гривень ветеранам УПА

Прокуратура оголосила підрив пам'ятника Сталіну терактом

На Донеччині пам'ятник Леніну розмалювали жовтим та блакитним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: