Янукович запропонував Раді гарантувати російській мові розвиток і захист

Президент обіцяє забезпечення всебічного розвитку й функціонування української мови та гарантування вільного використання російської та інших мов нацменшин.

Президент Віктор Янукович пропонує Верховній раді гарантувати вільний розвиток, використання й захист російської й інших мов національних меншин України.

Про це сказано в законопроекті "Про основи внутрішньої й зовнішньої політики", який Янукович подав на розгляд у Раду 1 червня.

"Забезпечення всебічного розвитку й функціонування української мови у всіх сферах громадського життя на всій території України, гарантування вільного розвитку, використання й захисту російської, й інших мов національних меншин України", - сказано в пункті законопроекту про основи внутрішньої політики в гуманітарній сфері.

Крім цього, президент пропонує закріпити серед основ внутрішньої політики в гуманітарній сфері вдосконалення системи освіти, введення принципів і стандартів Болонського процесу у ВНЗ, забезпечення ефективного захисту прав інтелектуальної власності, забезпечення свободи засобам масової інформації, створення умов для розвитку інформаційних технологій й інформаційного суспільства, створення суспільного мовлення й надання держпідтримки національному інформаційному простору.

Також Янукович пропонує визначити однією з основ внутрішньої політики в гуманітарній сфері реформування системи охорони здоров'я, розвиток страхової медицини, зокрема шляхом введення загальнообов'язкового державного медичного страхування.

Як повідомлялося, Верховна рада Криму на сесії 26 травня надала російській мові статус регіональної.

Читайте також:

Лише 7% українців вимагають надання російській мові статусу державної

ВР надасть офіційний статус 13 мовам нацменшин

Російська мова повернеться в школи та суди через місяць

Янукович: російська мова займе належне місце у нашому суспільстві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: