У світі закінчуються запаси алмазів

Найбільша алмазодобувна корпорація De Beers скорочує виробництво. Очікується, що ціни на цей дорогоцінний камінь почнуть зростати.

Запаси алмазів у світі вичерпуються. Зробивши такий висновок, найбільша алмазодобувна корпорація De Beers оголосила про скорочення виробництва, щоб збільшити термін експлуатації своїх родовищ.

У 2008 році De Beers видобула 48 мільйонів карат алмазів, а в 2011 році обсяг видобутку скоротиться до 40 мільйонів карат.

На думку аналітиків, це рішення De Beers призведе до подорожчання алмазів. Так, експерт RBC Capital Markets Дес Кілалеа спрогнозував, що в найближчі п'ять років ціни на необроблені алмази зростуть на 5%.

У De Beers вважають, що ресурс алмазів у довгостроковій перспективі вичерпується. І на тлі підвищення попиту з боку азіатських країн це відбуватиметься ще швидше.

"Чи захочемо ми збільшувати видобуток назад до 48 млн карат за відсутності доступного ресурсу в перспективі? Алмази - скарб природи, який слід берегти. Правда полягає в тому, що запаси вичерпуються, і в найближчі 15 років це стане особливо помітно", - заявив управляючий директор компанії Гарет Пенні.

За останні два десятиліття не було відкрито жодного нового родовища алмазів, подібного до двох найбільших африканських родовищ, що належать De Beers, або кращих активів його російського конкурента "Алроса".

Глобальний показник видобутку минулого року становив 124 млн каратів. На частку De Beers припадає 40% світового обсягу продажів необроблених алмазів. Корпорація володіє шахтами в Південній Африці, Ботсвані, Намібії і Канаді. У 2009 році на тлі глобальної світової кризи компанія заявила про збитки. De Beers вийшла з економічного спаду зі скороченою вдвічі видаткової базою і новою стратегією, концентруючись на захисті вартості алмазів.

Гарет Пенні заявив, що у найближчі п'ять років De Beers зіткнеться з "природним дисбалансом попиту-пропозиції". "Ми зовсім не намагаємося маніпулювати ринком. Але існує природний дисбаланс між попитом і пропозицією, що і змушує приймати подібні рішення", - запевнив глава компанії.

Читайте також:

У глибинах Урану і Нептуну приховані океани з рідких алмазів

Найприбутковішою інвестицією десятиріччя стало вино

Американці придбали два родовища золота в Україні

Мільярдер Джордж Сорос утричі збільшив ставку на золото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: