Американці застосують лазерну зброю проти комарів

Таким чином вчені мають намір зробити свій внесок у боротьбу з малярією.

Американські вчені працюють над створенням лазерної зброї для знищення комарів. "Ми отримаємо велике задоволення, якщо зможемо узяти під контроль баланс між людиною і комарами", - повідомив астрофізик Джордін Карі, який раніше працював над лазерним проектом у відомій національній лабораторії "Лоренс Лівермор", що займається розробкою зброї масового знищення.

Зараз він працює з групою колег над "зброєю масового знищення комарів".

Так астрофізики мають намір зробити свій внесок у боротьбу з малярією, яка залишається однією з найбільших загроз людству, забираючи близько 1 млн. життів на рік у слаборозвинутих країнах. Комарі також є переносниками жовтої лихоманки, лихоманки денге.

Ідея направити лазер на кровососів належить астрофізику Лоуїллу Вуду, учню Едварда Теллера - "батька" американської водневої бомби. Перший комар був знищений спеціально створеним для цієї мети ручним лазерним пістолетом на початку минулого року.

Розробники протикомариної зборої зараз обговорюють, як можна застосовувати лазерний промінь проти комарів, щоб не завдати шкоди іншим видам комах, зокрема метеликам.

Нові дослідницькі проекти, що здаються на перший погляд досить радикальними, стали можливими завдяки потужному фінансуванню боротьби з малярією з боку таких відомих філантропів як найбагатша людина планети Біл Гейтс, багатомільярдним вливанням у наукові проекти урядами і ООН.

"Нам повезло опинитися в потрібний час у потрібному місці", - вважає ще один розробник лазерної гармати проти комарів Заболш Марка - фахівець Колумбійського університету з "чорних дір".

Лазерна зброя - лише одна з розробок зі знищення гнусу. У наукових лабораторіях світу розробляються конкурентні проекти: створюється отрута, "відлякувачі" і навіть йде робота над генетичною модифікацією, спрямованою на знищення виду.

На відміну від американців, які мають намір навести на комара лазерний приціл, японські вчені намагаються довести, що комарі можуть приносити користь людству. Тут намагаються знайти шлях, як, використовуючи кровососів, передавати не небезпечні віруси, а навпаки, робити корисні щеплення. Адже комарі перш ніж пити кров, уприскують своїй жертві антикоагулянт.

Читайте також:

10 винаходів, що змінили людство

NASA організувало Інтернет-трансляції з МКС

Лікарі врятували дівчинку, вирізавши всі внутрішні органи

Режисер вмонтує відеокамеру собі в око

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: