Боротися з троянами будуть "цифрові мурашки"

Вчені розробили новий алгоритм боротьби з вірусами і троянами - на основі спостережень за життям комах.

Американські дослідники розробляють нову методику боротьби з шкідливим програмним забезпеченням, яка дозволить підвищити ефективність виявлення нових вірусів, троянів, шпигунських модулів тощо.

Ідея, покладена в основу нової системи, позичена у мурашиних колоній. Вчені Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії дослідили алгоритм поведінки звичайних мурах і виявили, що мурашина сім'я є системою з дуже простими правилами взаємодії осіб, яка визначається через хімічні речовини - феромони.

За спеціальними мітками, що залишаються на землі, мурашка може знайти дорогу до мурашника, відшукати шлях до знайденої здобичі або подати сигнал про небезпеку. З часом феромони випаровуються, що, по суті, є негативним зворотним зв'язком.

Схожий принцип використовується і в новій системі забезпечення безпеки.

Спеціальні мікропрограми постійно здійснюватимуть моніторинг комп'ютерної мережі, виявляючи аномальну активність - наприклад, підвищене навантаження на апаратні ресурси або скачки трафіку.

У таких випадках "цифрові мурашки" залишатимуть особливі мітки для залучення уваги "помічників". Підвищене скупчення "цифрових комах" в тому або іншому вузлі буде сигналом про небезпеку.

Дослідники мають намір створити до 3 тисяч різних мікропрограм, призначених для оперативної ідентифікації різних типів шкідливого програмного забезпечення. Хоча інноваційний антивірусний комплекс перебуває на ранній стадії розробки, вже зараз він здатен виявляти деяких комп'ютерних черв'яків. Проте, стверджують фахівці, штучному інтелекту їх програми ще є чому повчитися.

Читайте також:

Невідомий троян відкриває доступ до банківських паролів

Геймерські миші Razer підхопили комп'ютерний вірус

Опубліковано код трояна, який перехоплює дзвінки Skype

Кіберзлочинці почали впроваджувати віруси на етапі розробки програмного забезпечення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: