Чи є життя на Марсі: нові дані NASA

Під поверхнею Марса можуть існувати бактерії. В атмосфері планети знайдено багато метанових хмар.

Американське космічне агентство NASA готується оголосити про те, що на Марсі виявлені ознаки органічного життя, повідомляє BBC.

За інформацією, отриманою з наукових приладів, під поверхнею Червоної планети можуть існувати бактерії. Там вони захищені від холоду і жорсткого ультрафіолетового випромінювання.

Найважливішою ознакою їх присутності стали дані про високий вміст метану в хмарному покритті Марса. Метан, як відомо, є одним з найважливіших продуктів життєдіяльності бактерій.

Вчені припускають, що мікроорганізми, які належать до класу метаногенів, живуть у прошарках вічної мерзлоти, які розташовані дуже близько до поверхні планети. Існують також вказівки на те, що під шарами льоду можуть розташовуватися обширні порожнечі, заповнені рідкою водою, які є ідеальним середовищем для розмноження таких мікроорганізмів.

Перші дані про наявність високих концентрацій метану в атмосфері Марса були отримані ще в 2004 році європейським орбітальним апаратом Mars Express.

Зараз з борту космічного зонда NASA поступають все більш докладні дані про наявність метанових хмар в атмосфері Марса. Нещодавно вони були підтверджені спостереженнями із Землі.

Втім, на думку експертів, наявність високих концентрацій метану в марсіанській атмосфері не є остаточним підтвердженням існування життя на цій планеті. Проте це дуже серйозний індикатор наявності там певних біологічних процесів.

Всі науковці сходяться на думці, що для підтвердження цих даних потрібні нові дослідження поверхні Марса.

Унікальну експедицію вже готує Росія
. Учені збираються посадити науковий апарат на супутнику іншої планети. Місцем висадки обрали супутник Марса Фобос. Запуск апарату можливий вже у 2009 році.

Читайте також:

10 найбільш незвичайних предметів у космосі
На Марсі знайшли деревину
Вчені довели існування чорної дірки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: