На Борнео знайшли жабу розміром з горошину

Вчені виявили новий вид жаб, розміром не більше горошини. Знайти їх вдалося лише через те, що маленькі земноводні дуже голосно квакають.

Вчені виявили на Борнео найменших жаб з тих, що мешкають в Старому Світі. Розмір їх тіла можна порівняти з розміром горошини.

Дослідники виявили крихітних земноводних в національному парку на острові Борнео. Фахівці знайшли Microhyla nepenthicola, як назвали жаб, тільки завдяки тому, що вони дуже голосно квакають.

Розмір тіла самців цих тварин коливається від 10,6 до 12,8 міліметра (самки приблизно вдвічі більші). Кілька представників M. nepenthicola були пізніше знайдені серед експонатів одного з музеїв в Малайзії, проте їх помилково приймали за молодих особин інших видів.

M. nepenthicola мешкають у листках хижих рослин Nepenthes ampullaria. Такі листки служать пасткою для комах, яких привертає сироп, що виділяється в порожнину глечика.

Жертви, які потрапили всередину, не можуть вибратися назовні, так як застряють у в'язкій рідині. M. ampullaria переварює їх тіла, засвоюючи поживні речовини, що містяться в них. Крихітні жаби харчуються залишками комах і вирощують своє потомство в рослинах-пастках.

Нагадаємо, що Міжнародна експедиція екологів і географів виявила у Папуа - Новій Гвінеї невідому раніше деревну жабу. У неї виріс досить довгий ніс. За це жабу назвали Піноккіо (Pinocchio frog), чи – Буратіно.

Читайте також:

У Німеччині цап вигнав з квартири будівельників

У Канаді злочинці пасли ведмедів на полях з марихуаною

На Одещині корови почали вибухати від обжерливості

Британський таблоїд The Sun купив російську ослицю-парашутистку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: