Студент винайшов жуйку для діагностики малярії

Студент із США винайшов жувальну гумку, яка зможе виявляти малярію та тип збудника інфекції.

Забуті хвороби повертаються
Американський студент отримав грант на розробку жувальної гумки для діагностики малярії. На підтримку проекту Ендрю Фанга з Університету Каліфорнії Фонд Білла і Мелінди Гейтс виділив 100 тисяч доларів США.

Розробка жуйки, яку автор ідеї планує назвати "Maliva" (від англійських слів "malaria" - малярія і "saliva" - слина), стала можливою завдяки відкриттю вчених, які виявили в слині хворих малярією три білка, специфічних для збудника цієї інфекції.

До складу жувальної гумки Фанг планує включити намагнічені наночастинки, на кінці кожної з яких закріплені антитіла. При жуванні антитіла будуть зв'язуватися з білками малярійних плазмодіїв, що містяться в слині.

Через кілька хвилин після вживання жуйку необхідно помістити на індикаторну смужку паперу. Під впливом магнітного поля наночастинки з білками збудників малярії будуть розташовуватися на папері у вигляді смуг певного кольору.

За задумом розробника, з допомогою цієї жуйки можна буде визначити не тільки наявність збудників інфекції, але і їх тип. Фанг зазначив, що планує зробити робочий прототип жувальної гумки в 2010 році.

Винахідник сподівається, що "Maliva" стане в нагоді для виявлення малярії в польових умовах і тих регіонах, де відсутні лабораторії для проведення традиційної діагностики захворювання по аналізах крові.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно в світі реєструється близько 250 мільйонів випадків зараження малярією. Щорічне число жертв інфекції складає близько мільйона осіб, більшість з яких - діти, що живуть у країнах Центральної і Південної Африки.
 

Читайте також:

У Кіровограді 6 чоловік заразилися тропічною малярією

Білл Гейтс сприяє медичній революції

Кожні 30 секунд у світі від малярії помирає одна дитина

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: