В Європі побудують новий адронний колайдер

На міжнародній конференції з фізики в Парижі запропонували створити новий прискорювач часток, який на відміну від Великого адронного колайдера має відкрити таємниці Всесвіту.

Вчені готують заміну Великому адронному колайдерові.

На міжнародній конференції з фізики високих енергій в Парижі вчені запропонували нову амбітну ідею - ще один прискорювач елементарних часток. Щоправда, новий коллайдер буде не круглим, а прямим, довжиною 50 кілометрів.

Коштувати це буде 10 мільярдів євро. Спонсорів немає, адже таємниця Великого вибуху поки не розкрита і обіцяного вченими бозона Хігса теж поки ніхто не бачив.

Бозон Хігса або "Божествену частку" - первозданну матерію, з якої є пішов наш Всесвіт, колайдер поки не відкрив. З іншого боку - і не знищив світ чорною дірою, як того побоювалися скептики.

Реноме наукового проекту, запуск якого відкладався кілька разів поспіль, терміново потребує підтримки. Щоб наповнити сенсом і змістом і сам коллайдер і результати перших місяців його безперебійної роботи, Європейський центр ядерних досліджень CERN оголосив, що зараз установка повністю готова до вторгнення в невивчені області фізики.

"Ми пролили перший промінь світла в цьому темному Всесвіті, - вважає генеральний директор Європейського центру ядерних досліджень (CERN) Рольф Хойер. - Це фантастика! Але ми почали всього 4 місяці тому. Можна сказати, всій машині - всього лише 4 місяці. І за цей час ми збільшили енергію зіткнення частинок більше ніж у тисячу разів".

Щоб пояснити простим обивателям, чим займаються тисячі людей з усього світу на кордоні Франції і Швейцарії, співробітники CERN записали і розмістили в Інтернеті композицію в стилі реп. Популярність ролика завидна - музичну лекцію подивилися вже п'ять мільйонів людей.

"Справа, якою ми займаємося, без сумніву, важлива для всього світу, оскільки ми розвиваємо фундаментальну науку і вивчаємо походження і складу Всесвіту, щоб кожен з нас міг реалізувати одвічну потребу людства - зрозуміти, в якому світі ми живемо", - пояснив керівник проекту міжнародного лінійного колайдера в Національному центрі наукових досліджень CNRS Гі Вормсер.

Головний і поки єдиний висновок, який фізики представили світової громадськості, - велика 30-кілометрова труба вартістю у 4 мільярди доларів - принаймні, працює. А от які саме таємниці світобудови з її допомогою можна осягнути, схоже, поки що загадка і для самих науковців.

Нагадаємо, що головний конкурент Великого адронного колайдера (ВАК) - прискорювач "Теватрон", розташований в США - ймовірно, знайшов докази існування так званого бозона Хіггса, або, як його ще називають, "божественної частинки".

Читайте також:

Конкурент Великого адронного колайдера знайшов "божественну частинку"

У колайдері побачили дивну античастинку

Адронний колайдер зупинять на рік, щоб потім відтворити Великий вибух

Вчені з'ясували, як звучить Всесвіт (аудіо)

ВідеоВ Європі побудують новий адронний колайдер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: