Бен Ладена знайшов агент ЦРУ, який спеціалізувався по Росії

Розвідник десять років вивчав інформацію про місцезнаходження бен Ладена, і саме він вказав на будинок в пакистанському місті Абботтабад як на можливий притулок терориста №1.

Ватажка "Аль-Каїди" Усаму бен Ладена вистежив невідомий аналітик ЦРУ, який і зараз не називає свого повного імені. Починав кар’єру у розвідці він збором інформації про Росію.

Останні десять років агент, ім'я якого не називається, керував збором і вивченням інформації про місцезнаходження "терориста номер один", саме цей експерт вказав на будинок в пакистанському місті Абботтабад як на можливий притулок бен Ладена.

Саме він стояв біля телеекрану, на якому керівництво США дивилося в прямому ефірі трансляцію з камер, встановлених на шоломах спецназівців, що проводили операцію з ліквідації бен Ладена - але, на відміну від президента Барака Обами, держсекретаря Гілларі Клінтон і інших офіційних осіб, він залишився за кадром.

Місцезнаходження бен Ладена він вирахував ще влітку 2010 року, про що написав у секретній доповіді. ЦРУ не дозволив йому самому говорити з журналістами, тому репортерам довелося отримувати інформацію про аналітика з бесід з діючими і відставними офіцерами ЦРУ.

Журналісти домовилися з розвідниками, що будуть називати фахівця Джоном.

Спочатку він був лише одним із сотень нових співробітників, яких після терористичних актів 11 вересня 2001 року, набрали в Антитерористичний центр ЦРУ. У розвідслужбі він спеціалізувався по Росії і країнам Балканського півострова.

Здатність виявляти справжнє значення деталей, які здавалися іншим другорядними, а також зводити окремі порції інформації в загальну картинку зробила його фахівцем з вивчення діячів терористичного підпілля.

У Антитерористичний центр Джон вступив в 2003 році і за два роки доклав чималих зусиль до упіймання відомих терористів. На рубежі 2007-2008 років він заговорив про необхідність нанесення авіаударів в глибині пакистанської території.

Вже в 2007 році розвідники вистежили Абу Ахмеда ель-Кувейта, вважаючи, що той і приведе їх до бен Ладена. Вистеживши ель-Кувейта до укріпленого будинку в Абботтабаде, ЦРУ засумнівався в тому, що бен Ладен може жити саме тут - в густонаселеному районі, недалеко від військової академії пакистанської армії. Але Джон все-таки вважав, що це можливо.

ЦРУ поселило в невеликому будинку, розташованому поблизу, своїх агентів, але тим так і не вдалося нічого з'ясувати. Спробувавши зрозуміти, хто міг жити в цьому будинку, Джон і його колеги склали список з п'яти-шести кандидатур. Але кандидатура бен Ладена була найбільш вірогідною.

Нарешті, в лютому 2011 року Джон доповів начальству, що ЦРУ, звичайно, може продовжувати спостереження, але навряд чи з'ясує щось нове. Заслухавши численні доповіді фахівців, у квітні 2011 року Барак Обама розпорядився провести спецоперацію.

Після 40 хвилин напруженого очікування спецназівці з Абботтабада доповіли, що бен Ладен знищений. І незабаром після спецоперації директор ЦРУ вже доповідав про неї в сенатському комітеті з боротьби з тероризмом, взявши з собою Джона.

Читайте також:

США назвали ім'я чоловіка, через якого вийшли на бен Ладена

У Пакистані заарештували інформаторів ЦРУ, які здали бен Ладена

Стало відомо про останній наказ бен Ладена перед смертю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: