Через вибух на японській АЕС евакуйовано 185 тисяч людей

Тим, хто проживає в радіусі від 20 до 30 кілометрів від АЕС (140 тисяч осіб), влада уперто рекомендувала не виходити з будинків. Жителі міст побоюються, що влада не каже їм всієї правди.

З 20-кілометрової зони навколо АЕС "Фукусіма-1", де напередодні сталося кілька вибухів, евакуйовано близько 185 тисяч осіб. Раніше прем'єр-міністр Японії Наото Кан закликав всіх жителів негайно покинути цей небезпечний район.

Тим, хто проживає в радіусі від 20 до 30 кілометрів від АЕС (а це 140 тисяч осіб), влада уперто рекомендувала не виходити з будинків.

У цьому ж радіусі закрита для польотів повітряна зона. У загальній складності у постраждалих від стихійного лиха районах Японії свої будинки були змушені покинути близько 450 тисяч осіб. Для евакуйованих створені спеціальні центри.

Тим часом жителі міст побоюються, що влада не каже їм всієї правди.

"Атомна енергія - ще більша загроза ніж цунамі. Ні уряд, ні правляча партія, ні адміністрація; ніхто нам, громадянам, не розповідає, що насправді відбувається", - зазначають містяни.

Наразі на допомогу Японії мобілізовані експерти Міжнародного агентства з атомної енергії.

Нагадаємо, рівень радіаційного фону в районі станції і на території префектур Фукусіма і Ібаракі значно підвищився після чергового вибуху на АЕС "Фукусіма-1".

15 березня у столиці Японії Токіо було зафіксовано наявність в атмосфері радіоактивного йоду і цезію в безпечних для здоров'я населення концентраціях.

АЕС "Фукусіма-1" розташована всього в 250 км від Токіо. У японській столиці і її передмістях проживає 35 мільйонів осіб.

Японська влада стверджує, що катастрофи, подібної до Чорнобильської в Японії не відбудеться. За шкалою ядерного зараження Чорнобильська катастрофа оцінюється в 7 балів. У Японії наразі рівень небезпеки оцінюється в 4 бали.

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

П'ятий і шостий реактори АЕС "Фукусіма-1" почали нагріватися

На третьому реакторі "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

Рівень радіації в Токіо стрімко зростає: жителі тікають з міста

На АЕС "Фукусіма-1" загорівся четвертий реактор: радіація наближається до Токіо

ВідеоРівень радіації в Токіо стрімко зростає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: