Між Великобританією і Китаєм виникла дипломатична суперечка через маки

У Китаї негативно відреагували на червоні маки, що були приколені до одягу британської делегації в Пекіні.

Влада Китаю вкрай негативно відреагувала на приколені до одягу британської делегації в Пекіні паперові червоні маки, як знак пам'яті про полеглих у війнах.

У Британії щорічно в жовтні - на початку листопада відбувається благодійна кампанія Poppy Appeal (від англійського poppy - мак) зі збору коштів для ветеранів воєн.

Кожен жертводавець у ветеранські організації отримує червоні паперові маки, які прийнято приколювати на одяг на знак пам'яті про загиблих в ході військових дій.

Британський прем'єр, який зараз перебуває з офіційним візитом в Пекіні, і його делегація, як і завжди, теж прикололи собі маки на одяг і на всіх офіційних фото-та відеозйомках зображені з ними.

Проте в КНР мак асоціюється зовсім з іншими воїнами і битвами: в XIX столітті - у 1839-1842 і 1856-1860 роках - країна пережила дві Опіумні війни, розв'язані Великою Британією та Францією проти імператорського Китаю заради захисту торговельних інтересів і розширення торгівлі, в першу чергу, опіумом.

Гостинність Китаю після інциденту з паперовими квітками стала дещо меншою, і офіційний Пекін назвав носіння маків британською делегацією "неприйнятним", повідомляє телеканал Sky News з посиланням на власні джерела. Однак Лондон у відповідь заявив, що делегація маки не зніме.

Читайте також:

У Китаї роблять із собак "панд" і розфарбовують пуделів

У Китаї запущений найпотужніший суперкомп'ютер

Китай створить космічну станцію

ВідеоМіж Великобританією і Китаєм виникла дипломатична суперечка через маки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: