На НТВ викрили спікера Держдуми Гризлова

На російському телеканалі глядачам розповіли про скандальний зв'язок спікера Держдуми РФ Бориса Гризлова і академіка РАПН Віктора Петрика, якого називають лжевченим.

Телеканал НТВ продовжив серію викривальних матеріалів, спрямованих проти відомих політиків, у тому числі в критичному контексті знову звучало ім'я мера Москви Юрія Лужкова. На цей раз у передачі "Школа лихослів'я" з ведучими Тетяною Толстою і Авдотьєй Смирновою глядачам розповіли про скандальний зв'язок спікера Держдуми РФ Бориса Гризлова і академіка РАПН Віктора Петрика, антинауковість винаходів якого нещодавно встановила Російська академія наук.

Член РАН, доктор фізико-математичних наук, член комісії з боротьби з лженаукою і фальсифікацією наукових досліджень Євген Александров, який взяв участь у передачі, розповів, як Гризлов намагався змусити керівництво РАН визнати Петрика ученим. За словами Александрова, покровителями Петрика є Гризлов і Кирієнко, а з Лужковим лженауковець знімається "в обнімку".

Про те, що керівництво "Єдиної Росії" протегує Петрика, ЗМІ писали неодноразово. Однак чергове згадування імен Гризлова і Лужкова у світлі недавньої масованої інформаційної атаки на мера столиці набуває нового значення.

Євген Александров розповів у передачі, що він був членом комісії, яка розбирала одинадцять відкриттів Віктора Петрика. За його словами, скликати таку комісію керівництву РАН по телефону наказав Гризлов, а потім особисто привіз свого протеже до вчених. Як зазначив доктор наук, вже був заготовлений протокол, за яким Академія наук зобов'язується супроводжувати наукою відкриття Петрика. Після чого бригада наукових кадрів відправилася в розташовану під Петербургом лабораторію Петрика.

Всі інспектора тоді заявили, що винаходи Петрика геніальні. За словами Александрова, це сталося тому, що "там пахло дуже великими грошима". Адже людям, які прославляють Петрика, потрібно годувати свої інститути. Тоді з невідомої причини вченому заздалегідь заготовлений протокол про відкриття Петрика все-таки виявився не підписаним. За словами Александрова, Петрикові захищатися від звинувачень у антинауковості легко, так як він "ходить під ручку з Гризловим і Кірієнко і знімається в обнімку з Лужковим".

Нагадаємо, що, за словами Віктора Петрика, він винайшов унікальні фільтри для води, розкрив секрет вирощування дорогоцінних каменів, знає, як зробити інструменти, подібні скрипці Страдіварі. Інші винаходи Петрика стосуються безпрограшної гри в казино і навіть вічного двигуна. Скандал спалахнув, коли в якості співавтора Петрика в одному з патентів на фільтр для очищення води був зазначений Борис Гризлов. Ім'я Петрика фігурувало і в програмі "Чиста вода", яку "Єдина Росія" почала просувати в 2006 році. Фільтрами Петрика планувалося оснастити всю Росію.

Відзначимо, що напередодні сам Гризлов прокоментував телевійну проти Лужкова. Голова вищої ради партії "Єдиної Росії" вважає, що ніякого замовника у сюжетів проти столичного мера насправді немає, а ЗМІ самостійно ведуть інформаційну атаку. Від подальших коментарів Гризлов відмовився, пославшись на те, що компромат на Лужкова незабаром стане предметом судового розгляду.

Читайте також:

Лужкова розкритикували серією сюжетів по головних телеканалах Росії

Дружина Лужкова захистить його честь у суді

Сім'я Лужкова очолила рейтинг багатіїв російської влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: