У Німеччині ще одного українця судитимуть за розстріл євреїв

Ще одному уродженцю України загрожує суд за причетність до розстрілів ув'язнених у концтаборах часів Другої світової війни.

У Німеччині ще одного уродженця України після Івана Дем'янюка звинувачують у причетності до розстрілу в'язнів концтабору в часи Другої світової війни.

Центр з розслідування нацистських злочинів у Людвігсбурзі завершив дослідчу перевірку справи, порушеної проти уродженця України Алекса Н. 1917 року народження, і передав свій висновок до прокуратури Мюнхена, пише Der Spiegel.

Алексу Н., який отримав в 1991 році німецьке громадянство, пред'явлено звинувачення у співучасті в розстрілі ув'язнених у концентраційному таборі Треблінка-1.

Про його причетність до розстрілу євреїв свідчать показання, зроблені під час допитів колишніх наглядачів концтабору, проведених ще за часів СРСР.

За словами допитаних, Алекс Н. навіть пишався тим, що брав участь в розстрілі ув'язнених. Передбачуваний нацистський злочинець, так само як Іван Дем'янюк і Самуель Кунц, проходив навчання в концтаборі Травники, який за часів Другої світової війни використовувався нацистами як тренувальна база для охоронців із колабораціоністів і мав службовий номер 477.

Після закінчення Другої світової війни Алекс Н. проживав у місті Ландсхут. У лютому 2010 року він давав свідчення як свідок на процесі у справі Дем'янюка.

Нагадаємо, що в Німеччині йде суд над уродженцем України Іваном Дем'янюком. За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисячі ув'язнених у таборах Треблінка і Собібор, де служив наглядачем після полону. Мюнхенська прокуратура займається справою Дем'янюка, оскільки той після війни деякий час перебував у таборі для переміщених осіб в цьому регіоні.

У грудні були заслухані свідчення людей, що вижили в Голокост. 88-річному Самуелю Кунцу, який давав свідчення на процесі проти Дем'янюка, загрожує сісти на лаву підсудних за аналогічним звинуваченням: в ході слідства з'ясувалося, що він служив охоронцем у таборі смерті Бельцек в околицях Любліна.

Читайте також:

Суд над Дем'янюком знову перенесено

У Німеччині звинуватили у знищенні євреїв охоронця, який служив з Дем'янюком

Дем’янюка госпіталізували з зали суду

Російська ФСБ надала архіви про концтабори для суду над Дем`янюком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: