Росіянину відмовили в кредиті через смайлик у паспорті

Мешканець Ухти замість підпису в офіційних документах малює смайлик. Чиновники хочуть зобов'язати його змінити паспорт - "за малюнком не можна ідентифікувати особу".

Паспорт зі смайликом
Комсомольская правда
Паспорт мешканця Ухти зі смайликом
До одного з московських банків за отриманням кредиту звернувся чоловік з Ухти, в якого замість підпису у паспорті стояв смайлик.

Банківські службовці засумнівалися щодо того, чи може такий документ бути визнаним дійсним, і звернулися до місцевого управління Федеральної міграційної служби. Згідно з офіційною відповіддю ФМС, використовувати смайлики та інші знаки замість підпису не можна.

"Підпису повинні бути властиві унікальність і неповторність, які зумовлюватимуть досить низьку вірогідність її точного відтворення і підробки", - заявили у відомстві. Чиновники дійшли висновку, що зображений в паспорті "малюнок не може бути засобом, що ідентифікує особу, і його власникові необхідно провести заміну даного документа".

У ФМС хочуть зобов'язати клієнта змінити паспорт, вказуючи, що "в написанні підпису повинно читатися як мінімум декілька букв", які є в імені або прізвищі людини. На думку експертів, "веселий" громадянин цілком може оскаржити це рішення в суді. Утім, юристи також радять не самовиражатися в офіційних документах.

"Смайлик за своєю суттю - це малюнок, а не підпис. І якщо теоретично допустити малюнки в паспортах, то уявляєте, скільки чебурашок і ромашок буде в них намальовано?", - прокоментував випадок адвокат.

Читайте також:

Суд заборонив ображати росіян словом "офігєть"

На пам'ятнику до 1000-річчя Бреста зробили 75 орфографічних помилок

Польський суд оголосив у розшук 227-річну жінку

Відбитки пальців Ющенка виставлені на Інтернет-аукціон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: