Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чехія вирішить питання про притулок  для Данилишина впродовж трьох місяців

Данилишин 29 листопада подав заяву про надання йому політичного притулку у Чехії. Його адвокат вірить, що до лютого все вирішиться на користь екс-міністра.

Екс-міністр економіки  Богдан Данилишин 29 листопада подав заяву про надання йому політичного притулку у Чехії, і це питання повинно бути вирішено чеською владою впродовж трьох місяців. Про це повідомила чеський адвокат екс-міністра Маріна Махіткова.

"Ця заява була подана та офіційно оформлена працівниками Міністерства внутрішніх справ 29 листопада цього року... Згідно з законом вирішення справи у першій інстанції триває до трьох місяців. Ми повинні твердо вірити, що Міністерство внутрішніх справ з цим упорається і до трьох місяців справу вирішить", — сказала вона.

За словами адвоката українська влада не зможе жодним чином вплинути на позицію Чехії в цьому питанні. "Не думаю, що Україна може тут якось втрутитись до справи. Це вирішує Чехія і це повністю в її компетенції", — вважає вона.

"...Кожна держава є суверенною державою, а міжнародні зобов'язання стоять вище двосторонніх відносин окремих країн", — підкреслила Махіткова.

Адвокат вважає, що Данилишин просив політичного притулку в Чехії, виходячи з ситуації в Україні. "Пан Данилишин ухвалив це рішення на основі інформації, яку йому передав його український адвокат, коли він дізнався, як розглядають цю справу в Україні, та й не лише його справу, а й інших членів опозиції. І загалом стан судочинства, як підходять прокуратура та суди до вирішення і його питання, і справ інших політичних опонентів... — саме на базі цих реалій пан Данилишин вирішив, що ситуація критична, що немає жодної гарантії, що його в Україні чекає справедливий процес. Я б сказала, що це є той єдиний і найсуттєвіший аргумент, чому він вирішив подати цю заяву", — сказала Махіткова.

Вона також повідомила, що Данилишин наразі перебуває в тюрмі "На Панкраці" та "виглядає, як того вимагають обставини, адже в тюрмі вже два місяці". "Виглядає добре і тримається", — додала адвокат.

Нагадаємо, до у серпні 2010 року Данилишин був оголошений у внутрішньодержавний і міжнародний розшук. 19 жовтня його затримали на території Чехії на основі запиту в Інтерполі.

26 жовтня партія ВО "Батьківщина" та її лідер Юлія Тимошенко звернулися до керівництва Чехії з проханням надати політичний притулок Данилишину.

Українська опозиція вважає арешт Данилишина переслідуванням з політичних мотивів. Він був міністром в уряді Тимошенко з 2007 по 2010 роки.

Читайте також:

Данилишин заявив, що Тимошенко шантажували, а йому погрожували вбивством

БЮТ назвав затримання Данилишина свідченням політрепресій

Данилишин злякався за своє життя і попросив захисту в Януковича

Данилишин розповів, як допомагав Януковичу захищати дисертацію

Залиште свій коментар

Вибір редакції