Глобальне потепління загрожує Україні напливом "кліматичних біженців"

Фахівці прогнозують, що внаслідок глобального потепління Україна може зіткнутися з проблемою кліматичних біженців.

Одним з наслідків глобального потепління може стати виникнення потужних потоків кліматичних біженців, що прямуватимуть до України, де наслідки зміни клімату не повинні бути настільки катастрофічними.

За прогнозами експертів, це може викликати соціальну напругу, значне додаткове навантаження на економіку держави і, за відсутності належної міграційної політики, призведе до непередбачуваних наслідків, пише "Дзеркало тижня".

Крім того, наслідками зміни клімату можуть стати занепад сільськогосподарського сектору та руйнування інфраструктури та житла, які в Україні не пристосовані до стихійних лих.

Як пояснили фахівці, в Україні існують дві різні, але пов'язані між собою національні програми - із запобігання зміні клімату та національна програма з адаптації до зміни клімату. І якщо Україна чи не найкраще в світі просуває механізми Кіотського протоколу, то процес розробки національного плану заходів із адаптації до зміни клімату просувається украй повільно.

Це пояснюється низкою причин, зокрема високим рівнем невизначеності у наукових даних щодо темпів і масштабів розвитку глобального потепління, а також наслідками зміни клімату для життєдіяльності населення, галузей економіки та екосистем України.

Крім того, журналісти звертають увагу на слабкість правової та інституціональної бази для розробки і реалізації політики з питань адаптації до зміни клімату і недостатню обізнаність суспільства з цього питання.

Читайте також:

Фісташки та вишні незабаром стануть рідкістю

Викиди вуглекислого газу в світі досягли історичного максимуму

Літо в Україні знову буде "пекельним"

Через зміну клімату до 2030 року щорічно вмиратимуть 1 млн осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: