Податок на розкіш введуть вже наступного року

Відповідно до проекту Податкового кодексу з 1 січня 2011 року введуть податок на літаки, вертольоти та яхти.

Податок на яхти та літаки планується ввести не з 2014, а вже з 2011 року, а податок на нерухомість - не з 2011, а з 2012 року.

Відповідні зміни були внесені при доопрацюванні проекту Податкового кодексу до другого читання.

Про це сьогодні на засіданні повідомив голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Віталій Хомутинник.

Він нагадав, що в першому читанні пропонувалося ввести податок на такі засоби пересування, як літаки, вертольоти і яхти, з 2014 року, але робоча група погодилася "прискорити" його і ввести з 1 січня 2011 року.

Що стосується податку на нерухомість, то при доопрацюванні цієї позиції до другого читання був виписаний механізм нарахування і розрахунку цього податку. Зокрема, передбачено створення єдиного державного реєстру нерухомості, а для цього потрібен час.

Після запровадження цієї норми в дію (з 2012 року) податкові служби отримуватимуть з реєстру дані про нерухомість, розраховувати суму податку і до 15 квітня кожного року надавати рахунок платника податків. Розрахуватися платник податків повинен буде до 15 жовтня.

Крім того, у проекті Податкового кодексу пропонується збільшити з 100 до 120 метрів квадратних площу квартири, яка не обкладається таким податком, для приватних будинків неоподатковувану податком площу також планують збільшити - з 200 до 250-300 квадратних метрів.

Нагадаємо, розгляд кодексу в парламенті перенесено на тиждень з 16 по 20 листопада.

Рада прийняла в першому читанні Податковий кодекс 7 жовтня. Очікувалося, що парламент приступить до його розгляду у другому читанні після 4 листопада.

Читайте також:

Податковий кодекс у Раді розглянуть 16 листопада

Підприємці протестують проти Податкового кодексу

Азаров: бюджет-2011 буде прийнятий до 10 грудня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: